הממשלה האיטלקית מעניקה זיכוי מס של 140% ויותר בגין הוצאה על חדשנות בייצור

יש לכם פיתוח חדשני המעודד יעילות בייצור? תוכנה חדשנית לתקשורת יעילה עם ספקים או לקוחות? השוק האיטלקי קורא לכם! המשרד האיטלקי לפיתוח כלכלי פרסם תוכנית להטבות מס משמעותיות לעסקים וחברות מקומיות שירכשו תוכנות ומכונות חדשניות המעודדות יעילות וחסכון בשרשרת הייצור והתפעול. רכישה של עד 500 אלף אירו תעניק זיכוי מס של 140% בגין ההוצאה.

המשרד האיטלקי לפיתוח כלכלי פרסם הבוקר (יום ג’) הנחיות לחברות המעוניינות לנצל את הטבות המס שהממשלה מציעה במסגרת התפיסה העכשווית  “Industry 4.0” שאושרה בתקציב 2015 ומטרתה לעודד הוצאות של הארגונים והקואופרטיבים הגדולים במשק. החברות שיפנו יוכלו לזכות בזיכוי מס בגובה של 140% ויותר מההוצאה ששולמה בגין רכישת מכונה חדשנית לצורכי הייצור והתפעול.

calenda_bio
השר לפיתוח כלכלי באיטליה, מר קארלו קאלנדה

הממשלה האיטלקית מעוניינת להגדיל את ההשקעה של החברות כחלק מתוכנית רחבה לחיזוק כלכלת המדינה שאיננה מצליחה להתאושש בשנים האחרונות. שר המשרד, מר קרלו קאלנדה משווה את המהלך להצבעת אמון. הצלחתו תלויה בכמה רחבה תהיה ההיענות של העסקים הפרטיים במשק להיעזר בתוכנית ובהטבות שמציעה המדינה. בדוח שנשלח בימים האחרונים לאיחוד האירופי, העוסק בגורמים הרלוונטיים המשפיעים על הדינמיות של החוב הציבורי במדינה, מעריכה הממשלה האיטלקית כי התמריצים והבונוסים שהיא מציעה לסקטור הפרטי יכולים להגדיל את ההשקעה ב-0.9% לשנה בממוצע בין 2017 ל-2019.

בהתאם להגדרות התוכנית, נכס או מכונה חדשנית יכולים להיות גם תוכנת מחשב המייעלת את הייצור וכתוצאה מכך רכישתה תזכה את החברה בזיכוי מס בגובה 150% על ההוצאה זאת בתנאי שההוצאה תעשה בשנת המס הנוכחית. המכונה או התוכנה צריכה לעמוד בשני תנאים הכרחיים: היא צריכה לדעת לתקשר עם הסביבה החיצונית (לדוגמא לקוחות, ספקים וכו’) או הפנימית (מכונות אחרות) במפעל והתנאי השני שהיא תהיה מזוהה על ידי כתובת IP. מכונות או אמצעיים שעלותם יותר מ-500 אלף אירו, זקוקות לאישור מיוחד.

הארגונים ולשכות הסחר השונות אחראיים על הפצת האינפורמציה לחבריהם, את ההנחיות אפשר למצוא באיטלקית באתר המשרד. המענקים שמצטרפים למדיניות הקיימת של המשרד לטיפוח יזמות וחדשנות, יוענקו לבעלי עסקים ולא לעצמאיים.

יצואנים ויזמים ישראלים המעוניינים בפרטים נוספים יכולים לפנות אלינו למייל: milano@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל