מי רוצה אזרחות טורקית?

Turkish-Passport-USD-001aבצעד יוצא דופן של ממשלת טורקיה כדי לעודד השקעות זרות, הממשלה פרסמה צו בו נקבע כי מי שיקנה נדל”ן במיליון דולר וישקיע שני מיליון דולר מינימום ו/או יפקיד לפחות 3 מיליון דולר בחשבון בנק מקומי לתקופה של מעל 3 שנים, תוענק לו אזרחות טורקית.

באותו צו גם צויין כי זרים שיצרו 100 מקומות עבודה חדשים יוכלו לקבל את אזרחות זו גם.

בינתיים, חברות הנדל”ן הטורקיות הודיעו כי יש להן את היכולת למכור נכסים בשווי של 10 מיליארד דולר לזרים החפצים באזרחות או בהיתרים לעבודה בטורקיה.

 

עד כאן ההודעה.

 

אנאליסטים מציינים כי הצעד הזה בא כדי לעזור לשוק הנדל”ן המדשדש בטורקיה וגם כדי לעזור ללירה הטורקית מול הדולר והיורו. כידוע בחודשים האחרונים הייתה היחלשות משמעות של הלירה מול מטבעות אלו. (יצוין כי חלק גדול מהנכסים המוצעים הינם נכסים אשר יועדו לתיירות, אולם בגלל הפגיעה הקשה בענף נכסים אלו מוצעים למכירה בגלל אי כדאיות התפעול שלהם).

הטענה העיקרית שנשמעת בימים אלו היא כי ההיחלשות הזו אינה נובעת מהמציאות הכלכלית של טורקיה, אלא בגלל ספקולנטים אשר השתלטו על השוק ומנסים לגרוף רווחים קלים על חשבון הכלכלה המקומית.

שני האתגרים המשמעותיים שיעמדו על פתחה של ממשלת טורקיה לשנה האזרחית החדשה הינם, נקיטת אמצעים דרושים כדי לחזק את הלירה כמו גם המלחמה באבטלה אשר התחילה להאיץ.

צור קשר עם:

מוניר אגבאריה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל