רשת Rossmann מגדילה משמעותית את מספר סניפיה ומעמיקה את התחרות בשוק חנויות הפארם בגרמניה

רשת הפארם השנייה בגודלה בגרמניה Rossmann, הודיעה כי בכוונתה לפתוח השנה 250 סניפים נוספים, 110 מתוכם בגרמניה ובכך להתחזק ולגדול על חשבון המתחרה שלה DM, שהינה מובילת השוק בגרמניה המתכננת לפתוח כ- 90 סניפים נוספים במהלך 2017.

באמצעות תכניתה השאפתנית יגיע מספר הסניפים בגרמניה של רשת Rossmann ל- 2055 סניפים בעוד שמספר הסניפים של רשת DM יגיע ל- 1825. במקום השלישי בתחרות בשוק הפארם מזדחלת מאחור רשת Müller עם 757 סניפים בגרמניה.

בשנת 2016 דיווחה Rossmann על עליה של 6.3% במחזור המכירות השנתי שלה, אשר עמד על סך שנתי של 8.4 מילארד יורו, (מחזור המכירות הגבוה ביותר של הרשת מאז הקמתה), כ- 6.1 מילארד יורו מסכום זה ממכירות הרשת בגרמניה. אחוז זה, הינו נמוך יותר מהנתון בשנת 2015 בו עמד שיעור הגידול על 9.4% עם מחזור מכירות של 7.9 מיליארד יורו.

התחרות בשוק חנויות הפארם הינה צמודה ואגרסיבית ביותר כאשר ברחובות ראשיים בגרמניה ניתן למצוא תכופות מספר גדול של חנויות מהרשתות השונות, לעיתים גם במיקום צמוד זו לזו. בנוסף, מושפעת התחרות בשוק מפעילותן של רשתות הדיסקאונט Aldi ו-  Lidl אשר מגדילות את מגוון מוצרי הטיפוח והבית במחירים נמוכים המוצעים ללקוחותיהן וכן ענקיות מוצרי הצריכה Edeka ו- Rewe הפועלות להקמת קו מוצרים דומה בחנויותיהן.

התחרות העזה בין הרשתות באה לידי ביטוי גם במאזנים שלהן. לדוגמא, רשת DM רשמה גידול של 6.6% בלבד במחזור המכירות שלה לעומת נתון של 9.8% בשנה שעברה. לעומת זאת, פעילות הרשת מחוץ לגרמניה הניבה גידול של 8.1% במחזור המכירות.

על אף האמור, אין חשש ש- DM תאבד בקרוב את מעמדה כמובילה בשוק, כאשר מחזור המכירות השנתי שלה עמד בשנת 2016 על 9.7 מיליארד יורו, כ-  1.3 מילארד יורו  יותר מזה של Rossmann.

מקור: Der Spiegel

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל