הנספחות המסחרית בברלין מקדמת שיתוף פעולה של חברות ישראליות עם חברת החשמל הגרמנית EnBW

נציגי שגרירות ישראל בגרמניה והנספחות המסחרית בברלין קיימו השבוע פגישה עם גורמים בכירים בחברת החשמל הגרמנית EnBW בה הוסכם להעמיק את שיתוף הפעולה בין חברות ישראליות ובין החברה.

EnBW חברת החשמל השלישית בגודלה בגרמניה, אשר הוקמה בשנת 1997 כתוצאה ממיזוג של שתי חברות אנרגיה ממדינת באדן-וירטמברג, מעסיקה כ -20,000 עובדים ומספקת חשמל, גז, מים ומוצרים מתחום האנרגיה והשירותים ל- 5.5 מיליון לקוחות בבאדן-וירטמברג וסביבתה.

לקבוצת EnBW ארבעה תחומי פעילות עיקריים:

  1. מכירות: מכירה של חשמל וגז ומתן שירותי ערך מוסף בתחום האנרגיה (כגון שירותי חיוב או אספקת אנרגיה וקבלנות בתחום ההתייעלות אנרגטית) תוך שיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות והשירותים הציבוריים.
  2. רשתות: הולכה וחלוקה של חשמל וגז לצד מתן שירותים הקשורים לרשתות כגון אספקת מים, ביטחון האספקה ויציבות הרשת. חברת הבת של הקבוצה TransnetBW אמונה על שמירה, הפעלה והרחבה של רשת ההולכה בבאדן-וירטמברג.
  3. אנרגיות מתחדשות: פיתוח פרויקטים וניהולם, הקמה והפעלה של תחנות כוח באנרגיה מתחדשת.
  4. מסחר וייצור: תכנון, הקמה, תפעול ופירוק של תחנות כח, סחר בחשמל, ניהול סיכונים הקשורים בשוק, פיתוח עסקים בזרמי גז טבעי, שירותי חימום למחוז, שירותים סביבתיים וניהול פסול, מתן שירותי מערכת ושיווק ישיר של אנרגיה מתחדשת.

בימים אלו מתמודדת EnBW יחד עם שלוש חברות האנרגיה הגדולות של גרמניה עם התחייבותה של ממשלת גרמניה לסגור את כל תחנות הכח הגרעיניות אשר בתחומה עד לשנת 2022 (זאת לאחר ש- 8 מתוך 17 תחנות הכח הגרעיניות במדינה נסגרו לאחר האירוע בפוקושימה). בתוך כך, עתיד הבונדסטאג להצביע השבוע על חוק אשר יגביל את אחריות חברות האנרגיה האטומית.

לפי החוק המוצע, ארבע החברות האמורות – EnBW, EON, RWE ו-Vattenfall – יידרשו לשלם לקופת השירות הציבורי סך של 23.3 מיליארד יורו בגין פירוק התחנות כמו גם עבור האריזה של הפסולת הרדיואקטיבית. כל סכום נוסף שיידרש בגין סילוק סופי של הפסולת הגרעינית יוטל על הממשלה הפדראלית של גרמניה.

 

Nuclear_plant_at_Grafenrheinfeld

 

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל