יום החדשנות והיזמות הראשון ישראל- Nevers

 photo: Sébastien NESLY
photo: Sébastien NESLY

השבוע הוזמנתי לקחת חלק באירוע ראשון מסוגו: “יום החדשנות והיזמות עם ישראל ” בעיירה Nevers הנמצאת כ- 250 ק”מ דרומית לפריז, בחבל בורגון-פראנש-קונטה.

השתתפותנו באירוע זה נעשתה במסגרת מאמץ להרחיב את פעילות הנספחות המסחרית עם הרשויות המקומיות בצרפת. פרט לפריז ולרשויות גדולות אחרות עמן אנו מקיימים קשר הדוק כגון ליון, ניס וטולוז, אנו מקדמים הידוק הקשרים גם עם ערים קטנות יותר, דוגמת נבר.

נבר, אמנם עיירה קטנה, אך עם זאת מייצבת את עצמה בשנים האחרונות כעיירה מתקדמת טכנולוגית, הדוגלת בעשייה ובחדשנות ומזמינה סטרטאפים מצרפת ומרחבי העולם להיות חלק מהאקוסיסטם המתפתח שלה. האירוע יוזם על ידי קהילת האגלומרציה של נבר, הכוללת 12 עיירות, נבר בראשה, מעל ל-67,000 תושבים, מספר לא מבוטל של חברות, מפעלים, בתי ספר ללימודים מתקדמים וחממה טכנולוגית אחת.

רעיון קיום האירוע נולד בעקבות ביקור משלחת בראשות נשיא האגלומרציה וראש עיריית נבר בישראל בפסטיבל ה-DLD שהתקיים בחודש ספטמבר בתל אביב. כידוע, הגיעו השנה ל DLD לא מעט משלחות רמות דרג מצרפת במטרה לספוג ידע מאומת הסטארט-אפ. משלחת נבחרי האגלומרציה של נבר הגיעה לארץ במטרת פיתוח כלכלי של קהילתם, ולשם זאת יצירת והידוק קשרים עם גורמים מהאקוסיסטם הישראלי. כהמשך ישיר לכך התקיים האירוע אליו התכנסו ביום שלישי.

האירוע התקיים בראשות נשיא האגלומרציה וראש העיר, דניס טוריו (Denis Thuriot), ומהצד הישראלי השתתפנו מהנספחות המסחרית יחד עם לשכת המסחר צרפת-ישראל, נשיאת אגודת טכניון צרפת, וראש מחלקת ישראל באורנג’ בצרפת.

האירוע החל בהתכנסות במשרדי העירייה, בה נבחרי הקהילה קיבלו את פנינו והדגישו שוב את חשיבות הידוק הקשרים בין נבר לישראל. לאחר מכן יצאנו לסיור בחממה הטכנולוגית L’INKUB. בסיור פגשנו את החברות המתארחות בחממה ולמדנו על הטכנולוגיות השונות שלהן. בניהן, חברת רובוטיקה, חברת ביג דטה וחברת ניהול פרסום עבור מנהלי אתרים שמקיימת כבר מספר שיתופי פעולה עם חברות ישראליות.

לאחר הסיור וארוחת צהריים בנוכחות יזמים ומורים מבתי הספר הגבוהים באזור החל הכנס באולם המרכזי במשרדיה הראשיים של האגלומרציה. בפורום של שולחן עגול פתחנו הנשיא ואני את הדיון מול קהל של 150 סטודנטים ויזמים מהקהילה ולאחר מכן הציגו דבריהם יתר המשתתפים. הכנס ארך כשעתיים, בהם התקיים דיון ער, בין היתר, על יתרונותיה של ישראל בתחום הטכנולוגי ותרבות היזמות בישראל. בעיצומו של הכנס עלה בשיחת סקייפ ברנר ביטן, ממייסדי מיזם העץ הסולארי הישראלי eTree  ודיבר על הפרויקט.

*נבר גאה להיות העיר הראשונה בצרפת בה “יינטע” העץ הסולארי eTree  של חברת sol-logic הישראלית. eTree , כזכור, הוצג באופן זמני ברחבת עיריית פריז לאורך ה-Cop21 אך לא ממוקם עדיין באופן קבוע בצרפת. הפרויקט הראוי לשבח הנו תוצאה של שיתוף פעולה בין נבר לבין החברה הישראלית שהקימה את המיזם הסביבתי-חברתי במטרה לקדם את המודעות לקיימות וליצור קשר בין הסביבה לקהילה.

לאחר הדיון התכנסו נציגי לשכת המסחר המקומית יחד עם לשכת המסחר ישראל-צרפת על מנת לדון בעתיד משותף.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל