לשקול כל מילה

roadsמשרד התחבורה ותשתיות של אוקראינה פרסם מכרז פומבי לרכישת תחנות בקרת משקל ניידות שישמשו את הרשות לביטחון ובטיחות בדרכים לאכוף את ההגבלות על משקל המטענים. הלינק למרכז במערכת המכרזים של אוקראינה.

מי שהיה פעם באוקראינה יודע – יש למדינה מספר בעיות ואחת הגדולות מביניהן – כבישים. לפי נתונים של רשות הכבישים של אוקראינה – כ98% מהכבישים נמצאים במצב קטסטרופלי כאשר סך הכל כל כבישי אודראינה הינם כ172 אלף קילומטרים. ישנן אף ישובים כלל ללא כביש אלא איך שהמקומיים מגדירים רק “כיוון”. עומדן העלות לתיקון הכבישים עומדת על כ50 מיליארד דולר – כחצי מתמ”ג שנתי של אוקראינה. בשנתיים האחרונות המשרד החליף כמה שרים, רשות הכבישים החליפה כמה יו”רים. ברור שתהליך שיפור הכבישים באוקראינה צפוי לקחת זמן רב ותקציב שלא ניתן לאתר אותו בכוחות עצמו של משרד התשתיות לכן אוקראינה פונה לסיוע בינלאומי – הלוואות ממוסדות פיננסיים ( WB, EBRD, EIB ועוד). לטענת משרד התשתיות חברות הובלה חורגות מהמשקל המותר להובלה בכבישים ובכך פוגעות בתשתיות הקיימות. הצפי הוא שתחנות בקרה יבצעו בדיקות ויטילו קנסות על החורגים ובכך יפצו על הוצאות התיקון של הכבישים.

הכוונות הם כמובן טובות אך אני הייתי שוקלת כל מילה כאשר מדובר בפרויקטי תשתיות באוקראינה מאחר שהניסיון מראה שלא כל כוונות טובות מקבלות ביטוי בשטח ולעתים אף מתבטלות ברגע אחרון.

עוד מהיוזמות של המשרד תחרות לפרויקטי תשתיות באוקראינה. מדובר בתחברות פרויקטים שהטובים מביניהם יקבלו תמיכה של המשרד בחיפוש משקיעים.

חברות ישראליות המעוניינות להשתתף בפרויקטים מוזמנות לעיין הן באתרי מוסדות פיננסיים כמו WB, EBRD, EIB והן לפנות לנספחות לקבלת מידע נוסף.

צור קשר עם:

יליזבטה סולוביוב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל