חברה בריטית תנהל רכש ממשלתי של תרופות עבור אוקראינה

p_77199_1_gallerybig_650x410בחודש אוקטובר חתם משרד הבריאות של אוקראינה הסכם נוסף עם חברה בריטית Crown Agents לביצוע רכש ובקרה של פרוטזות ותרופות בהתאם לתוכנית רכש ממשלתית. זוהי פרקטיקה מבורכת באוקראינה מאחר שרכש ממשלתי מזוה עם שחיתות וחוסר שקיפות ובמיוחד בתחום של תרופות ומערכת בריאות. בהתאם למידע באתר החברה, החברה פועלת באוקראינה כבר כמה שנים. מדובר בהמשך הניסיון של משרד הבריאות של אוקראינה לערב ארגונים כמו UNDP, UNISEF ואחרים בתהליכי רפורמות מערכת הרכז הממשלתי וביצוע רכש עצמו. בשנת 2015 רכש ממשלתי של משרד הבריאות האוקראיני דרך ארגונים בינ”ל עמד על כ2.2 מיליארד גריבנה ( כ100 מיליון דולר ) ועוד 1.5 מיליארד גריבנה (כ68 מיליון דולר) ישירות דרך משרד הבריאות. כל הארגונים מציינים שביורוקרטיה במשרד הבריאות האוקראיני וגם במכס אוקראיני מעקבת בציע רכש.

אספקת תרופות וציוד רפואי באוקראינה אינו יעיל וזאת אפילו עם סיוע של הארגונים הבינ”ל. העובדה שבמשרד הבריאות האוקראיני התפקיד של אחראי רכש לא אוייש עוד מחודש אוגוסט לא עוזר לפתור את המחסור ולקדם את הרפורמות. שרת הבריאות החדשה מנסה לקדם שיטות עבודה חדשות אך המצב עדיין נשאר קשה במיוחד בכל הנוגע לסגירת פערים ומענה לצורכי מערכת הבריאות באוקראינה הסובלת מתת תקצוב ורמת שחיתות גבוהה.

החברת Crown Agents צפויה לפרסם מידע נוסף על מכרז ורכש בזמן הקרוב ואני מציעה לחברות ישראליות שמעוניינות לבדוק רלוונטיות למכרזים להיות בקשר עם הנספחות.

צור קשר עם:

יליזבטה סולוביוב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל