סיפור הצלחה מרגש של שיטת “צעד ראשון” הישראלית לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים במילאנו

על סיפורי הצלחה תמיד כיף לדווח ועל סיפור כזה על אחת כמה וכמה. כתבה שהתפרסמה לאחרונה בעיתון האיטלקי הגדול Corriere della sera מדווחת על סיפור ההצלחה של שיטת “צעד ראשון” הישראלית בטיפול בילד בשם ג’ובאני ממילאנו הלוקה מלידה בתסמונת “וולף הירשהורן”. תסמונת זו נובעת מחסר חלקי במטען הגנטי והמאפיינים מהם סבל ג’ובאני היו עיכוב התפתחותי נרחב, עיכוב שפתי, חוסר יכולת לאכול אוכל מוצק, חוסר יכולת לזחול או ללכת.

לוגו מכללה

כששי זילברבוש, מייסד השיטה ומקים מכללת “צעד ראשון“, פגש לראשונה את ג’ובאני הוא היה בן שנתיים וחצי ועדיין לא דיבר או זחל. לאחר טיפול אינטנסיבי ומאומץ שכלל ביקורים של המשפחה גם במרכז בישראל, וביקורים של צוות המטפלים באיטליה ג’ובאני היום הולך לבית ספר רגיל, מדבר, רץ, מתקשר עם הסביבה בצורה נורמלית לגילו ואף רוכב על אופניים. הוריו של ג’ובאני אסירי תודה ומגדירים בכתבה את המפגש עם שי ושיטת “צעד ראשון” כמשנה מציאות עבורם.

בשנת 1998 הקים שי  זילברבוש את המרכז ללווי התפתחותי בתל אביב ששם לעצמו למטרה לתת מענה להורות ראשונית ולהכרות עם דרכים שונות ליצירת סביבה ותנאים מתאימים להתפתחות חושית ותנועתית של הילד מינקות ועד בכלל. שי, בוגר שיטת פלדנקרייז בלונדון אנגליה, למד מתוך עבודתו עם קהלים בוגרים וילדים על הקשר שבין התפתחות התינוק והילד למהלך חייו כאדם בוגר. תובנה זו, בנוסף להיותו אב לשלושה ילדים, הובילה אותו לפתח שיטה ייחודית להנחיית הורים ותינוקות לצורך מימוש מלוא יכולתם התנועתית וההתפתחותית של תינוקות במיוחד בעולם המודרני. תחת מטריה זו מטפלים במרכז גם בילדים עם תסמונות גנטיות, פגיעות מוחיות, בעיות על הרצף התקשורתי (אוטיזם) ועוד.

במהלך השנים התפתח והתרחב המרכז, הוקמה מכללה להכשרה של מדריכים לטיפול בשיטה, אשר הכשירה למעלה מ-1200 בוגרים מכל רחבי  הארץ ולפני כ-8 שנים הצטרפה לחברה אורנית זילברבוש  והרחיבה את פעילות המרכז  גם מחוץ לארץ. כיום  עובדים בני הזוג עם עשרות משפחות בעיקר משוויץ ואיטליה ובמסגרת זו המשפחות מגיעות לישראל לטיפולים והדרכות וצוות המדריכות של המרכז נשלח אליהן להטמעה של התהליכים בבית. השנה אף הוקמה מכללה להכשרת מדריכים להתפתחות תינוקות בשוויץ והחלה פעילות גם בגרמניה.

אורנית זילברבוש סיפרה לנו כי בעקבות הכתבה ראש עיריית מילאנו פנה למשפחה, להביע את תמיכתו ולהתעניין כיצד יוכל לעזור ובנוסף מתקבלות פניות ממשפחות רבות באיטליה המתעניינות בטיפול הייחודי. “אנחנו מרגישים גאווה לייצג את ישראל באופן הזה ומעוניינים להמשיך ולהתפתח ולהפיץ את הבשורה אשר מייצרת שינוי אדיר בחייהן של משפחות רבות”. הנספחות המסחרית במילאנו מסייעת לאורנית ושי בביסוס הפעילות באיטליה, ביצירת קשרים ופתרון בעיות רגולטוריות שונות.

יזמים ויצואנים המעוניינים גם הם בסיוע ומידע מטעם הנספחות המסחרית יכולים לפנות אלינו Milano@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל