יזמים ישראלים המעוניינים בגרמניה – יש לכם הזדמנות להצטרף לתכנית EXIST ולקבל מענק של עד 150.000€ ועכשיו גם במינכן

תכנית EXIT Start-up Germany, מזמינה יזמים ישראלים להתחבר לכלכלה הגרמנית המשלבת תעשיה מהמתקדמות בעולם וסצנת חדשנות פורחת.

לראשונה, התכנית פתוחה לשיתופי פעולה בנוסף לברלין, גם עם מינכן.

 

אין זה סוד שהחשיבות התעשייתית של בוואריה, ושל מינכן כמרכזה, עצומה. מינכן הינה אחת ממרכזי המדע והטכנולוגיה האירופאים, משלבת בין תעשיה מפותחת, מכוני מחקר ישומיים מהמובילים בעולם, קהילת סטראטאפים גדלה והולכת, משקיעים רבים ואקסלרטורים הנתמכים על ידי חברות גלובליות ומקומיות. והכל באחת מהערים עם רמת איכות החיים הגבוהה בעולם.

מינכן עתירה בחברות ענק: גרמניות ורב לאומיות.  7  מתוך חברות 30 DAX יושבות במינכן  (הריכוז הגבוה בגרמניה). הן כוללות חברות  את BMW, סימנס, אליאנז ביטוח, MunichRe , Linde, ProSieben Media וinfineon אליהן מצטרפות חברות גרמניות נוספות המובילות בעולן בתחומם וחברות רב לאומיות רבות כגון אינטל, מיקרוסופט, גוגל ועוד, אשר בחרו להקים את המטות שלהן במינכן. סביב תעשיה זו התפתחה גם מערכת רחבה של השקעות ביזמות ובמחקר, בעיקר על ידי התעשייה ומשקיעים פרטיים (כ- 375 מיליון יורו) כמו גם השקעות ציבוריות במחקר.

סביבה תעשייתית זו במינכן ובבוואריה בכלל, יצרה גם זירה פוריה לסטאראטאפים, בעיקר כאלה שרואים את התעשייה כיעד לפתרונותיהם.

תכנית EXIST, פתוחה כאמור ליזמים וסטראטאפים ישראלים ויוצרת זירה לשיתופי פעולה במינכן ובברלין.

התכנית ממומנת על ידי משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני ומשרד הכלכלה האנרגיה והטכנולוגיה הבווארי ונתמכת על ידי מספר שותפים בגרמניה ובישראל. מטרתה לקדם שיתופי פעולה בין יזמים ישראלים וגרמנים ולסייע ליזמים הגרמנים בראשית דרכם העצמאית וליזמים הישראלים בחדירה והשתלבות בשוק הגרמני. כאמור, עד לאחרונה, התכנית התמקדה בברלין ופוטסדאם הסמוכה, אולם החל מהסבב הקרוב, מינכן הינה יעד נוסף.

התכנית מציעה תמיכה במהלך שנה של פעילות בגרמניה הכוללת מספר שלבים: החל מביקור היכרות בעיר הנבחרת (במימון מלא) והשתתפות בתחרות מול צוותי שופטים על הזכות להשתתף בתכנית. הצוותים הנבחרים יקבלו תמיכה בפיתוח הרעיון וכן הן בהיבטים הלוגיסטיים של הגשת המועמדות לשלב הבא. לאחר כשלושה חודשים, הצוות יגיש את הצעתו לתהליך הסופי. החברות הזוכות יקבלו הטבות, שירותים ותמיכה כספית כולל משרדים, שירותי מנטורינג, גישה למשקיעים וכו’. בערך כולל של עד 150,000 יורו.

לקראת פתיחת סבב ההרשמה תקיים לשכת המסחר גרמניה-ישראל בשיתוף עם BETATEC מפגש מידע למעוניינים להירשם לתכנית. בערב של פיצה ובירה, המועמדים הפוטנציאליים יוכלו להיפגש עם יזמים נוספים, לשמוע על הצוותים שהשתתפו בתכנית בעבר וכן לקבל תשובות לכל השאלות הקשורות לתכנית, הטבותיה ותהליך ההרשמה. מפגש המידע יתקיים בתאריך 9/11/16 בערב.

exist - slogan

פרטים מלאים והגשת מועמדות (עד 5.1.2017) באתר התכנית.

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל