פורסם קול קורא 2017 של המדען הראשי לפרוייקטים משותפים ישראל-איטליה

השנה מוקדם מהרגיל, התפרסם הקול הקורא של המדען הראשי הישראלי לשנת 2017 בשיתוף משרד החוץ האיטלקי וכך החל מה-26/10/16 ועד 16/1/17 יוכלו חברות ישראליות להגיש בקשות לסיוע במימון של עד 50% לפרויקטים של מו”פ משותפים עם גופים וחברות איטלקיים. על הפרק תקציב של יותר ממיליון וחצי אירו בשנה לסיוע לכשמונה מיזמים משותפים.

הסכמי הסחר הבילטראליים בין ישראל ואיטליה שנחתמו ביוני 2000, כוללים סעיף בו הסכימו שתי המדינות על תקצוב סיוע למימון פרויקטים תעשייתיים, מדעיים או טכנולוגים המשותפים לחברות וגופים ישראלים איטלקיים. המטרה כמובן לעודד את המחקר והפיתוח בתחומי הרפואה, החקלאות, סביבה וטיפול במים, אנרגיה מתחדשת, חדשנות בתהליכי ייצור, חלל וסייבר ובנוסף כל פרויקט בעל עניין המגיע מסקטורים אחרים.

המיזמים המשותפים יכולים להגיש בקשה לסיוע במימון הפרויקט עד ה-16 בינואר 2017, הפרויקטים שיגישו בקשה יאושרו על ידי שתי הרשויות, האיטלקית והישראלית, אולם בסופו של דבר התמיכה תינתן לצד הראשי בבקשה על ידי הרשויות שלו ובהתאם לחוקים, התקנות והנהלים המקומיים. זאת אומרת, חברה ישראלית שתיגש כקבלן ראשי ל”קול הקורא” תקבל את המימון ממשרדי המדען הראשי הישראלי ולכן תידרש לעמוד בתנאי המימון שהוצבו על ידי משרד זה.

המדיניות של שני המשרדים במדינות השונות דומה אך אינה זהה, כך למשל החברה הישראלית תידרש להחזר המימון במקרה של הצלחה וכן ישנן מגבלות בהן החברה תתבקש לעמוד בנושא של הוצאת הקניין הרוחני מישראל. עוד בין הקריטריונים שהוצבו לקבלת המימון על ידי לשכת המדען הראשי הישראלי נמצאת הדרישה כי המוצר או השירות שמפותחים במסגרת המיזם המשותף יהיו בעלי חדשנות טכנולוגית אך גם פוטנציאל מסחרי, בנוסף יבחנו גם יכולתה של החברה לבצע את הפרויקט ואיכות השת”פ בין הצד הישראלי והאיטלקי.

חשוב לציין כי בישראל אין מגבלה על הסכום המבוקש כל עוד הוא מתאים לגודל הפרויקט, לגודלה של החברה וכן לשלב החיים בו היא נמצאת. על התקציב, כמו גם על הבקשה כולה, להיות מאוזן יחסית בין שתי המדינות. בכל צד של המיזם המשותף מתבקש לעמוד בראש הצוות, חוקר, המוכר על ידי המוסדות הגבוהים במדינתו. על הצדדים לחתום על הסכם שיתוף פעולה ביניהם ולהגישו יחד עם שאר המסמכים המבוקשים. לאחר התאריך האחרון להגשה, בכל אחד משני המשרדים יבחרו הפרויקטים המובילים ולאחר מכן ועדה משותפת של שתי המדינות תבחר באופן סופי את הפרויקטים שיזכו למימון.

חברות שיכניסו לפרויקט רכיב של חילופי מהנדסים או חוקרים בין שתי המדינות, לתקופה של עד חודשיים, יזכו לנקודות נוספות במהלך הבדיקה. במקרה שיש בפרויקט רכיב כזה, ההוצאות הכרוכות בו יוכרו כחלק מתקציב הפרויקט. רצוי שהחילופים יהיו דו-צדדיים, אולם אין זו חובה.

המעוניינים להגיש בקשה יוכלו למצוא פרטים נוספים ואת טופס ההגשה כאן. את הטופס המלא יש לשלוח לכתובת המייל ran@iserd.org.il ובמקביל יש לשלוח עותק גם לרשויות באיטליה לכתובת accordo.italiaisraele@esteri.it. זכרו, על הטופס חייבות להופיע חתימותיהם של שני הצדדים. לפרטים נוספים וסיוע ניתן לפנות גם אלינו לנספחות המסחרית הישראלית במילאנו במייל milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל