משלחת סייבר

שלום חברים,

אני מקווה שהחגים עברו עליכם בנעימים ובבטחה. ביטחון אגב, זה כנראה נושא שמעניין יותר ויותר לא רק אותנו ואת מערב אירופה אלא גם את המזרח. הן ביטחון פיזי והן קברניטי. האיומים על רומניה מחד ורמת ההגנה שלה בתחום הסייבר (שטעונה שיפור) מאידך יוצרים עניין גדול כאן לטכנולוגיות בתחום זה. באחד הבלוגים הקודמים שלי, כתבתי על האסטרטגיה שגיבשנו בתחום הגנת הסייבר לאור המצב ברומניה ולאור החוק שעתיד לעבור בתחילת 2017 אשר יגדיר את רמת הגנת הסייבר הנדרשת מגופי ממשל, חברות ציבוריות ובנקים.

השלב הראשון היה אירוע אקסקלוסיבי שקיימנו בבית השגרירה בתחילת יולי ובו הזמנו דוברים מישראל. הקהל היה ה”עילית” של תחום הסייבר ברומניה הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזר הציבורי והממשלתי. נכחו בו בכירים מהמגזר הביטחוני ומנכ”ל של חברות ביטחוניות, מפיצים, בנקים וחברות טלקום.

השלב השני עליו אני רוצה לספר לכם הוא משלחת חברות ישראליות שביקרו ברומניה לפורום עסקי ב28-29/09/2016 בשיתוף עם מכון היצוא הישראלי.

13 חברות סייבר ישראליות מהטובות שיש לישראל להציע הגיעו לרומניה במטרה לפתוח את השוק המרתק הזה ולהגדיל את פעילותן בו. החברות שהגיעו הן: checkpoint, IAI, MER, Verint, Waterfall, Nucleon, AVNET, CheckMarx, ECI, ICS2, Kaymera, Cynet, Comtec-infobay.

האירוע החל בטקס פתיחה רשמי בהשתתפות סגן שר התקשורת, יועץ רה”מ הרומני לIT, מנכ”ל הCERT המקומי, ראש מחלקת אבטחה בארגון הבנקים הרומני ובהשתתפותי.

2 3 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לאחר מכן החלו החברות במרתון פגישות B2B של 10 שעות. לאירוע הגיעו 13 גופים רומנים ממשלתיים (משרד התקשורת, שירותי הביטחון, משרד הפנים, משטרה, חברות ממשלתיות מתחום האנרגיה והחשמל) וכן 37 חברות רומניות פרטיות (בנקים, ספקי תקשורת, סוכנים ומפיצים).

13 החברות הישראליות קיימו 175 פגישות באותו יום כאשר אחוז הביטולים היה נמוך ועמד על 14% מתוך סך הפגישות המתוכננות.

צוות הנספחות עבד מסביב לשעון ותיאם 39 פגישות “על המקום” בין חברות רומניות לחברות ישראליות מתוך כוונה לייצר הזדמנויות עסקיות חדשות מעבר לפגישות שתואמו מראש.

 

5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בערב קיימנו, בסיוע לשכת המסחר המקומית, מפגש נטוורקינג וטעימות יין אליו הוזמנו כל אורחי האירוע וכן אורחים נוספים. בסה”כ הגיעו לערב זה כ140 איש. המטרה הייתה מפגש בלתי פורמלי של החברות הישראליות עם הקהל הרומני ויצירת הזדמנויות נוספות באווירה קלילה, נעימה ובטעם טוב של יין רומני. 8 יקבים רומנים השתתפו באירוע.

 

11 12 13 14 15 16 17 18 19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למחרת, השתתפה המשלחת בכנס מדיניות סייבר אזורי שהתקיים בבוקרשט בשיתוף עם מכון מחקר בריטי. מטרת הכנס הייתה לדון באיומים וההזדמנויות בתחום הסייבר ברומניה ובאזור. במסגרת האירוע 3 חברות ישראליות הציגו מצגות מרתקות על תעשיית הסייבר הישראלית, איומי סייבר בתעופה וכן איומי כופר קברניטי (RANSOMWARE).

 

20 21 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להלן מעט מהפרסומים שהופיעו לפני האירוע:

http://anssi.ro/2016/09/14/anssi-partener-al-romania-israel-cybersecurity-forum/

http://itrade.gov.il/romania/?p=1048

http://www.arasec.ro/manifestari-stiintifice/romania-israel-cyber-security-forum/

http://www.anis.ro/event/romania-israel-cybersecurity-forum/#.WACOrvl96M8

 

כעת, אנחנו שוקדים על פולו-אפ מהאירוע ואני שמח לדווח לכם כי 5 מהחברות הישראליות שנכחו כבר מתכננות לחזור לרומניה (אחת כבר הייתה בשבוע שעבר) על מנת לחתום על הסכמים עם שותפים מקומיים ועל מנת להיפגש עם לקוחות פוטנציאלים.

במקביל, אנחנו עובדים על השלב השלישי באסטרטגיה והוא משלחת של חברות וגופי ממשל מרומניה לכנס הCYBER/HLS שיתקיים בעוד כשבועיים בתל אביב.

ברצוני להודות לאחיעד אלתר ויערה סבזרו ממכון היצוא על עבודה מדהימה בגיוס המשלחת בפרט ועל שיתוף הפעולה המקצועי, הנעים והפורה באופן כללי. כמו כן, ללשכת המסחר רומניה ישראל CCIRI , על הסיוע, הארגון והתמיכה.

 

אנחנו פה לשירותכם, מחכים לשמוע על סיפורי הצלחה נוספים.

שלכם,

מתן

bucharest@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל