בני הזוג אובמה אירחו בפעם האחרונה את ראש ממשלת איטליה ומשלחתו

בשבוע שעבר אירחו, בני הזוג הנשיאותי אובמה, את ראש ממשלת איטליה מר מתיאו רנצי ואשתו, הגברת אגנס לאונדיני. רבות דובר על השמלות שהנשים הראשונות בחרו ללבוש לאירוע, אבל פחות דובר על האורחים שבני הזוג האיטלקי צירפו אליהם למשלחת האיטלקית שהגיעה לבירה האמריקאית.

לרגל ארוחת הערב האחרונה עם הנשיא האמריקאי היוצא, בחר ראש הממשלה האיטלקי לחגוג את המאורע ולצרף אליו לנסיעה דמויות מפתח בציבור האיטלקי ביניהם הבמאי המפורסם רוברטו בניני ואשתו, השופט רפאלה קאנטונה הידוע במלחמתו בשחיתות במדינה, המעצב  ג’ורג’יו ארמני, ד”ר פאביולה ג’יאנוטי מנכ”לית CERN המרכז האירופאי למחקר גרעיני והבמאי פאולו סורנטיני. אך נדמה כי מי שמשכה את רוב תשומת הלב בביקור המתוקשר והלייקים ברשתות החברתיות היתה, ביאטריס ויו Beatrice Vio, זוכת מדליית זהב בסייף באולימפיאדת הנכים בריו 2016.

vv1
מתוך: דף הפייסבוק של ביאטריס ויו

עבור רבים, ביאטריס או כפי שנוהגים לקרוא לה בשם החיבה בבה (BEBE), היא מקור השראה ודמות לחיקוי. סיפורה המדהים של הצעירה בת ה- 19 שחלתה בילדותה בדלקת קרום המוח, איבדה את שתי ידיה ורגליה ונותרה עם כתמים רבים על פניה אך לא ויתרה והפכה לספורטאית מקצועית, לא משאיר עין יבשה כאן ובעולם. אופייה המדהים והרצון להמשיך בחיים רגילים, הובילו אותה להשתלב בתוכנית סיוע לנכים ומשם הדרך לספורט היתה טבעית. באולימפיאדת ריו זכתה ביאטריס כאמור במדליית זהב בסייף, תחום בו האיטלקים מסורתית חזקים בו.

vv
מתוך דף הפייסבוק של ביאטריס ויו, בשבוע שעבר בבית הלבן. הכותרת לתמונה היתה: “It’s not possible?!? I’m sorry, I don’t understand these words”… ?

ביאטריס מנהלת דף פייסבוק רשמי ואקטיבי מאוד, עם המון הומור, לעיתים שחור ובלי הרבה בושה ובו היא משתפת את העוקבים בחוויותיה ובמסעותיה ללא צנזורה. בחודש שעבר, היא אף השתתפה בקמפיין בינלאומי לעידוד המודעות לזיהוי מהיר של מחלת דלקת קרום המוח אשר פגעה גם בה. זיהוי מהיר, יכול למנוע פגיעה מהותית ולכן חשוב לעורר מודעות. בתמונות שלא השאירו הרבה מקום לדמיון ועוררו תגובות רבות, השתתפו ספורטאים פראולימפיים שנפגעו כתוצאה מזיהוי מאוחר של המחלה אך למרות זאת הפכו ספורטאים מוצלחים ומנצחים.

vv2
מתוך: הקמפיין הבינלאומי ‪#‎WinForMeningitis‬

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל