עם כניסתו של הסכם פריז לפעולה, גרמניה הכריזה על כוונות לאסור מנועי בעירה פנימית ב 2030

ביום רביעי  ה- 5 לאוקטובר, הושג בניו יורק הישג היסטורי. 77 מדינות  – המייצגות למעלה מ -55% מפליטת הפחמן העולמית ובתוכן גם ישראל – אשררו את הסכם פריז על שינוי האקלים והכניסו את ההסכם לפועל.

הסכם פריז נחתם ב-12 בדצמבר 2015 במהלך ועידת האקלים בפריז ומטרותיו הן העצמת יישום אמנת המסגרת של האו”ם בנושא שינוי אקלים (UNFCCC) שהושקה בפסגת כדור הארץ (1992), באמצעים הבאים:

  • הגבלת ההתחממות הגלובלית לפחות מ-2 מעלות צלזיוס עד שנת 2050, בהשוואה לתקופה הטרום תעשייתית. השאיפה היא להגביל את ההתחממות עד סוף המאה ה-21 ל-1.5 מעלות צלזיוס בלבד.
  • הגברת היכולת להסתגל להשפעות השליליות של שינויי האקלים וכן טיפוח העמידות בשינויי אקלים והפחתת פליטות גזי החממה באופן שלא יפגע בייצור המזון.
  • עידוד הזרמת כספים לפיתוח בתחום הפחתת פליטות גזי חממה ועמידות לשינויי אקלים.
  • בנוסף, ההסכם שואף לצמצום פליטת גזי חממה.

נכון למאי 2016, חתמו על ההסכם כ-176 מדינות, ביניהן גם ישראל, שחתמה על ההסכם ב-22 באפריל 2016. ההסכם יכנס לתוקפו כחודש לאחר שרוב המדינות תאשרנה אותו ב-4 לנובמבר 2016.

בידיעה שפורסמה סמוך להתכנסות בניו יורק ולקראת כינוס ועידת האקלים במרוקו,  מדווח המגזין הגרמני השפיגל, כי הגוף המחוקק העליון של המדינה הצליח להגיע להסכם דו-מפלגתי, בתקווה שיאפשר לרכבים אפס פליטת גזי חממה בכבישי האיחוד האירופי בתוך  14 השנים. להעברת ההחלטה ברחבי אירופה ובתוך המוסדות המחוקקים של האיחוד, ידרש אישור של האיחוד האירופי. המגזין פורבס טוען ש”תקנות גרמניות” באופן מסורתי עיצבו את האיחוד אירופאי .

אוליבר קרישר נציג מפלגת הירוקים הגרמנית אמר לשפיגל, “אם ההסכם פריז נועד לרסן את פליטת אקלים ומניעת התחממות נילקח ברצינות, אזי מכוניות מנוע בעירה חדשות לא צריכות להיות מותרות בכבישים אחרי 2030”.

זה רק סמלי שדווקא בגרמניה, שם הומצא מנוע הבעירה הפנימית ע”י ניקולאוס אוטו ב-1867 ישימו סוף לאפליקציה המוצלחת ששינתה את פני האנושות והצליחה לנייד את האנושות כולה בצורה טובה וזולה.

הצפי הינו שראשי תעשיית הרכב הגרמנית, שהינה תעשיית הרכב השלישית בגודלה בעולם והגדולה באירופה וכן מענפי התעשייה החשובים ביותר במדינה, עשויים להתנגד ליוזמה ולהיקפה.

בינתיים התעשייה הגרמנית לא קופאת על שמריה ורשימת הדגמים החשמליים של היצרנים השונים אשר מוצאים למכירה בגרמניה , הולכת וגדלה מיום ליום.

BMW i8, מקור http://www.bmw.de

הרכב החשמלי היקר ביותר, המוצע בגרמניה הינו ה BMW i8 היברידי עם תג מחיר של €130,000.00 והרכב הזול ביותר הינו הסמארט בגרסא החשמלית במחיר של כ-20,000 אירו.

IMG_9290עמדות טעינת רכבים חשמלים בברלין

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל