אוקטוברפסט – חגיגה של בירה טובה, נטווריקנג עסקי – הצצה לאופי הבווארי

חודשים ספטמבר – אוקטובר מאופיינים במינכן בפסטיבל אחד גדול – אוקטוברפסט

 

למי שלא מכיר, מדובר במגה אירוע, הנמשך 17 יום במהלכו מבקרים באיזור הפסטיבל כ – 7,000,000 מבקרים השותים מעל 6 מיליון ליטר בירה ומאות אלפי ליטרים של משקאות אחרים. התושבים (כמו גם התיירים הרבים) מתלבשים בבגדים המסורתיים (tracht), שותים (הרבה), שרים ושמחים. השנה זו השנה ה- 183 של החגיגות  ועוד היד נטויה.

20160922_211952-1

 

המתחם כולל 14 אוהלי בירה גדולים (רק לסבר את האוזן, באוהלי הבירה הגדולים יש מקום ליותר מ- 6,000 מבקרים בתוך האוהל ועוד אלפי מקומות ישיבה בחצר !) , וכ- 20 אוהלים קטנים (של 100-500 מקומות ישיבה) בהם יושבים על ספסלים ארוכים, שותים בירות (או משקאות אחרים), שרים, רוקדים ועוד. אחד ההיבטים האהובים עלי באירוע הוא שתמיד ניתן להצטרף ליושבים (רוקדים) בשולחן, בין אם הם צעירים או מבוגרים, תיירים או מקומיים ולשוחח עימם. לצד אוהלי הבירה ודוכני המזון והממתקים הרבים, יש מתקני שעשועים שלא יביישו את פארקי השעשועים המובילים בעולם. והכל נבנה עבור שבועיים וחצי של חגיגות, ונעלם לאחר מכן עד לשנה הבאה.

 

פסטיבל זה משמש בעיני דוגמא לניגודים שבאופי הבווארי – מצד אחד, זוהי מדינה גרמנית מסורתית, בה לנימוסים ולדרך ההתנהגות יש מקום של כבוד. מדינה מתועשת, מודרנית, מרובת מהנדסים, עם חברות ענק ומובילות עולמיות. אולם במקביל, בוואריה היא בעלת תרבות פנאי עשירה, מכבדת את המסורת שלה, ועל כוס של בירה ומנת בשר עסיסית ניתן לשוחח עם כולם, לצחוק ולהנות.

השנה, בשל המתיחות באירופה, חוזקו מעט אמצעי האבטחה (וכמובן שגם גורמים ישראלים היו מעורבים בבניית האסטרטגיה והדרכת הצוותים בנושא…) ואכן, הפסטיבל עבר ללא אירועים מיוחדים.20160927_071649

האוקטוברפסט משמש גם במה לקידום עסקים. רוב החברות הגדולות מארגנות באוהלים אירועים פרטיים אליהם הם מזמינים לקוחות ואנשי קשר מתוך מטרה להנות ביחד באווירה קלילה ולפתח את הקשרים העסקיים שלהם וכנסים ואירועים עסקיים מקיימים גם אירועי צד בשטחי הפסטיבל.

 

כך למשל, מזה שנים מתקיים במינכן במהלך אוקטוברפסט כנס Bits & Pretzels. זהו כנס של 3 ימים בעל פאנלים מרובים בו דנים בנושאי חדשנות, ומחליפים דיעות לגבי הטרנדים החמים. זו פלטפורמה לנטוורקינג, שמטרתה לחבר בין סטארטאפים ומשקיעים מכל העולם, להפגש עם יזמים עולמיים מובילים ולקבל השראה.

אומנם אוקטוברפסט כבר נגמר, אבל לא צריך לחכות לאוקטוברפסט הבא עלמנת להינות ממה שיש למינכן ולבוואריה להציע – תעשייה עשירה, חברות מובילות עולמיות, הזדמנויות אדירות, ואנשים פתוחים שתמיד ישמחו לשבת איתך על כוס בירה. לעשות עסקים יקח קצת יותר זמן אבל ישתלם …

צור קשר עם:

יפעת ענבר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל