הטכנולוגיות החקלאיות הישראליות מפריחות את השממה

לאחרונה התפרסם מאמר ב-Financial Times שמדגיש את חשיבותן של החברות הטכנולוגיות החקלאיות הישראליות.
מאמר זה מתייחס לכך שאחד הסמלים שמאפיינים את הציונות ונושא אשר חברות ישראליות מצטיינות בו הוא “הפרחת השממה”.
טכנולוגיות השקיה, התפלת מים וניהול היבול הינם תחומים מאוד מפותחים במדינת ישראל וזאת משום התנאים המצויים בישראל: מים מועטים ואקלים קשה.
נושא הפיתוח של טכנולוגיות חקלאיות הפך לנושא מאוד רווחי וזאת משום שכאשר ישנה עלייה בהתחממות הגלובלית הביקוש לטכנולוגיות אלו גובר. לדוגמא חברת נטפים הישראלית, חברה לייצור מוצרי השקיה, מייצאת את שירותיה לאחד השווקים הגדולים בעולם.
חברות טכנולוגיות חקלאיות ישראליות משתמשות בכלי היי-טק שונים, כגון ניתוח נתונים רחב, וזה על מנת לדייק את הפיתוחים שלהם.
“נושא החקלאות עבר שלוש מהפכות שעיצבו אותו- המהפכה התעשייתית, המהפכה הכימית והמהפכה הביולוגית”. כך גורס יצחק בנטואיץ, מנכ”ל Cropx. חברה זו מבוססת בסן פרנסיסקו אבל עם מתקני פיתוח בישראל. לדבריו “עכשיו מגיעה המהפכה הרביעית: מידע”.
Cropx נוסדה ב2013 ומטרתה לסייע לחקלאים לייעל את השימוש שלהם במים, מערכת החברה ממפה את סוג הקרקע ואת הטופוגרפיה שלה ובאמצעות אפליקציה על בסיס המידע מהמערכת ניתנת לחקלאים המלצה מדויקת לכמות המים שכל אזור בקרקע זקוק לו.
Taranis, חברת סטארט- אפ חקלאית נוספת, מתמקדת בעיקר בסיפוק ניתוחים מתקדמים לריסוס היבול.
חברה זו פיתחה מודל לחיזוי מזג האוויר ע”י הסתכלות על גורמים כגון: משקעים, לחות וטמפרטורה וזאת על מנת לעזור לחקלאים להחליט אלו אזורים עליהם לרסס כדי להימנע מחיידקים ופטריות. מטרת החברה היא בעצם לבנות פתרונות המבוססים על חיזוי.

צור קשר עם:

נתן צרור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל