רנו העולמית משיקה בישראל מיזם  « Open Innovation Lab » בתחום התחבורה החכמה

unnamed (3)

קבוצת רנו הצרפתית השיקה בשבוע שעבר, יום שני ה- 13 ביוני, פרויקט בשיתוף המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל אביב: Open Innovation Lab, שנועד למנף יוזמות טכנולוגיות, במטרה לקדם את התחבורה החשמלית של המחר. הפרויקט נחתם בשיתוף המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל אביב וקבוצת קרסו, יבואנית רנו בישראל.

חמש שנים לאחר שהשיקה רנו מעבדה דומה במהותה בעמק הסיליקון, המעבדה לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל אביב תתרום לאיתור חברות סטרטאפ מקומיות ויזמות ישראלית בתחום הרכב והתחבורה החשמלית ולקשרן עם מרכז הפיתוח העולמי של רנו. לשם כך הובאו מספר יחידות מדגמי רנו זואי ורנו טוויזי, המכוניות החשמליות העירוניות מבית רנו, שיוצמדו לאורך תקופת המחקר למכון לחדשנות תחבורתית. המעבדה תפעל גם בתחום הסייבר.

רנו מדגם טוויזי
רנו מדגם טוויזי

אירוע הפתיחה בו נחנכה המעבדה התקיים במסגרת ביקור משלחת בכירים מרנו, בראשות סגנית הנשיא נדין לקלר (Nadine Leclaire), בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, מנהלת תחליפי דלק במשרד ראש הממשלה וקבוצת קרסו. במעמד הפתיחה לקלייר העניקה את המפתחות לדגמי הרכבים לפרופסור דן רבינוביץ’, מנהל בית הספר ללימודי הסביבה ע”ש פורטר באוניברסיטת תל אביב, בנוכחות יואל קרסו, נשיא קבוצת קרסו מוטורס, איציק וייץ, מנכ”ל קרסו ואייל רוזנר, מנהל תחליפי דלק במשרד ראש הממשלה.

unnamed

בראיון שנתנה בתכנית לילה כלכלי, במסגרת ביקורה, ציינה לקלייר שהעניין של רנו בישראל נובע בשל היותה מדורגת חמישית בדרוג הסטרטאפ העולמי, בשילוב עם העובדה שהאוניברסיטאות, הסטרטאפים והתעשייה במדינה עובדות יחדיו באופן משיק וישיר. לדבריה, ניסיונם הקודם בישראל עם חברת BETTER PLACE לימד את הקבוצה שעליהם לחשוב בגדול אך להתחיל בקטן, ולהתקדם שלב שלב על מנת להצליח במשימתם. כמו כן, לדבריה, ניתן לומר שבעוד עשר שנים נהיה עדים לטכנולוגיות שפותחו בישראל מיושמות בכלי הרכב החשמליים של רנו.

בשבועות הקרובים יוציא המכון לחדשנות קול קורא ליזמים ולסטרטאפים ישראלים להגיש הצעות לבחון את הטכנולוגיות שלהם במכוניות החשמליות של רנו. ההצעות שיתקבלו יבחנו על ידי צוות שיפוט שיורכב מכל הגורמים המעורבים במיזם. אלו שייבחרו יוכלו לבחון את יישום הטכנולוגיות שלהם על הרכבים, לאחר בדיקה והתאמה על ידי אנשי רנו.

על מנת לצפות בראיון בתכנית לילה כלכלי לחצו כאן (הראיון מתחיל החל מדקה- 22).

קראו עוד על הנושא בגלובס ובדה מרקר.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל