ענקי הפיננסיים משוויץ ומומחי הפינטק והסייבר מישראל נפגשו 1:1 ליצירת שיתופי פעולה לעתיד

נכתב ע”י יניב גולדברג, מינהל סחר חוץ בשיתוף אסי יוסף, נספח כלכלי בג’נבה, שוויץ.

***

בשבוע שעבר נערך בציריך מפגש חשוב עבור ענפי הפינטק והסייבר הישראליים שיצר הזדמנויות חדשות עבור חברות ישראליות, הנחשבות למובילות בתחומים אלה, לכונן שיתופי פעולה בינלאומיים עם השחקניות המובילות בשוויץ ובעולם. המפגש נערך במסגרת אירוע Israel Innovation Effect מטעם הנספחות המסחרית של ישראל בג’נבה.

המפגש (בימים 30-31 במאי), הוא פרי יוזמה של הנספחות ושיתוף פעולה שלה עם שני ארגונים מובילים גלובלית: UBS ענקית הבנקאות השוויצרי וחברת הייעוץ האמריקאית Accenture. בצעד שאינו שכיח, פתח בנק UBS את שעריו ושימש אכסניה למפגש בין 15 חברות פינטק וסייבר ישראליות מובילות, לבין מספר בנקים (ביניהם Credit Swiss, שיחד עם UBS אחראי ל-50% מהפעילות הבנקאית בשוויץ), חברות ביטוח (כמו Zurich Insurance), ושחקנים פיננסיים נוספים (כמו SwissPost).fintek2

במהלך שני ימי המפגש ניתנו סקירות ופרזנטציות על ידי המארחים וכן על ידי כל אחת מחמש עשרה החברות הישראליות שהשתתפו באירוע. כמו כן נערכו פגישות 1:1 (אחד על אחד) בין החברות הישראליות לבין חברות הפיננסיים השוויצריות המובילות שהשתתפו באירוע. אלו האחרונות נעזרו במפגש הבלתי אמצעי כדי לאתר הזדמנויות וכלים שיסייעו להן להתמודד עם האתגרים החדשים שמציבות, בין היתר, מהפיכות היצף המידע (Big Data), אבטחת המידע (Fraud), מימון המונים (Micro-Loaning), וטרנזקציות פיננסיות עמית-לעמית (BlockChain).

בקרב החברות הישראליות והגופים הפיננסיים השוויצריים נרשמה שביעות רצון רבה מהמפגש, אולם את תוצאותיו המסחריות עוד מוקדם לקבוע. בשלב זה בהחלט ניתן לראות הישג בכך שהאירוע – כאמור, במסגרת IIE2016 – הביא לכ-200 פגישות אחד על אחד בין חברות הפינטק והסייבר הישראליות לענקיות השוויצריות ולהשתתפות של כ-130 איש המובילים בתחום זה בשתי המדינות. fintek

בין החברות הישראליות שהשתתפו באירוע (לחצו על הקישורים להרחבה נוספת על כל חברה) ניתן למנות את ACID Technologies – חברת אבטחת מידע המתמחה בפתרונות איתור איומים פוטנציאליים וסיכונים; Finnovest – חברה המתמחה ביצירת המלצות השקעות מותאמות אישית ללקוחות ישירות למכשיר הנייד; PayKey – המתמחה בתשלומים באמצעות טכנולוגיית BlockChain ודרך הרשתות החברתיות; Wisesec – חברה המתמחה בין היתר בפתרון לכספומט (ATM) ללא שימוש בכרטיס, וכן 11 חברות ישראליות מובילות נוספות: Argoscope , AU10TIX, BondIT, Checkmarx, Hermetic , Kensee, OffLa, SecBi, Votiro, Windward, YCD Multimedia.

 

המפגש, שהינו פרי עמלה של הנספחות בג’נבה בחודשים האחרונים ותוצאה של היענות גבוהה מצד החברות הישראליות, הוא ביטוי לביקוש הגבוה לטכנולוגיות ישראליות בתחום הפינטק הסייבר ובכלל, גם מכיוונם של השווקים המסורתיים של ישראל והסקטורים הכביכול שמרנים יותר. מינהל סחר חוץ, באמצעות הנספחות בשוויץ ימשיך ליזום מפגשים מעין אלו כערוץ מרכזי לקידום וגיוון הייצוא הישראלי וקורא לחברות ישראליות נוספות בתחום המעוניינות ביצירת קשרים עם תעשיית הפיננסים השוויצרית לפנות אלינו ולקבל סיוע בכך.

צור קשר עם:

אסי יוסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל