מים באופק (2) – סיכום סמינר טכנולוגיות מים 19/05/2016

שלום חברים,

לפני כשבוע וחצי קיימנו סמינר טכנולוגיות מים בעיר קונסטנצה לחופי הים השחור.
הסמינר התקיים באירוח תאגיד המים הגדול ברומניה, RAJA CONSTANTA.
כבר כתבתי על התאגיד ועל התהליך  בעבר ועל כן אנצל את הבמה הפעם על מנת לעדכן על האירוע שהיה מבחינתנו הצלחה כבירה.

הסמינר הוא שיאו של תהליך של 6 חודשים אשר במהלכו ביצעה הנספחות בשיתוף Israel NewTech ומכון היצוא הישראלי תהליך זיהוי של פתרונות הרלוונטיים לצרכי התאגיד.
התאגיד הרומני ביקר בישראל בתחילת אפריל ונפגש עם חברות ישראליות רבות וכן עם תאגידי המים “מי שיקמה” (אור יהודה, אזור, בית דגן וחולון) ו”הגיחון” (ירושלים).

בסופו של הביקור הוזמנו מספר חברות לאירוע בקונסטנצה. החברות הטכנולוגיות הישראליות שביקרו ברומניה הן : ODIS, RWL, CURAPIPE, UTILIS, ROMOLD, AMIAD, AQWISE. כמו כן, הגיעה לרומניה ההנהלה הבכירה של תאגיד “הגיחון” בראשות המנכ”ל, מר זוהר ינון.

היום נפתח בטקס מרשים בו הועלו דגלי המדינות ונוגנו ההמנונים של שתי המדינות על ידי התזמורת של התאגיד. אני חייב לציין בפניכם שלאורך השנתיים האחרונות שאני ברומניה, מעולם לא זכיתי לקבלת פנים כל כך חמה ואוהדת.

 

4CIM_3068

 

לאחר הטקס התקיים שולחן עגול אליו הוזמנו 12 תאגידי מים אזוריים נוספים (אחראים ביחד לצרכי המים והביוב של 8 מיליון רומנים!) וכן 3 חברות רומניות פרטיות.
בדיון הציגו החברות הישראליות את הטכנולוגיות שלהם ואילו הרומנים הציגו את הצרכים והאתגרים שלהם. בסיומו של חלק זה התפנו החברות לפגישות אישיות שהיו משמעויות מאד לחברות הישראליות והיוו עבורן את שער הכניסה העסקי לרומניה.

 

CIM_2780

 

במקביל, חתמה חברת RAJA CONSTANTA על הסכם שירותים עם חברת UTILIS אשר יאפשר לזהות דליפות מים תת קרקעיות בעזרת טכנולוגית הלווין החדשנית של החברה.
כמו כן, תאגיד “הגיחון” חתם על הסכם שיתוף פעולה עם RAJA CONSTANA אשר מעגן את שיתוף הפעולה בין התאגידים ויאפשר העברה של ידע, טכנולוגיות בין התאגידים והכי חשוב – הכשרה של אנשי התאגיד הרומני על ידי מקביליהם הישראלים. כמו כן, ההסכם יאפשר התמודדות של משותפת של התאגידים בפרוייקטים של האיחוד האירופי בתחום המים.

חלק זה הסתיים במסיבת עיתונאים גדולה בנוכחות כ 30 עיתונאים מאמצעי מדיה שונים אליה התראיינו, נשיא התאגיד הרומני, מר פליקס סטוריאה, השגרירה תמר סם-אש, נציגת הגיחון, הגב’ פסיה מונק ואנוכי.

 

25151761-d192-423c-b704-9e0a776a095967c16b4d-b32e-4e4e-b725-50d9f28e240f

 

אני גאה לציין כי בזכות הגישה האקטיבית של אנשי “הגיחון” בראשות, מר זוהר ינון, שיתוף הפעולה בין התאגידים כבר עובר למסלול פרקטי הן בבניית תוכנית הכשרה בישראל בחודש זה בישראל והן בבחינת פרוייקטים ספציפים של האיחוד האירופי.

אירוע זה מהווה עבורנו הצלחה גדולה בפתיחת השוק הרומני לחברות ישראליות בתחום המים שכן, אני מאמין שהעבודה הפורה עם RAJA CONSTNTA תביא בעתיד הקרוב לפרוייקטים נוספים גם תאגידים אחרים בכל רחבי רומניה.

ראו מטה את הכיסוי התקשורתי שלו זכה האירוע ברומניה ובישראל.

אני רוצה לנצל את במה זו ולקרוא לכל חברה טכנולוגית ישראלית שמזהה את הפונטציאל של תחום המים ברומניה – לפנות אלינו.
אנחנו כאן לשירותכם, והמים באופק מתקרבים…
שלכם,

מתן

bucharest@israeltrade.gov.il

 

כתבות אינטרנטיות:

 

http://www.sponser.co.il/Article.aspx?ArticleId=69091&From=hp

 

http://www.romanialibera.ro/actualitate/proiecte-locale/israelienii-investesc-in-sectorul-de-apa-din-constanta-416838

 

http://www.ziuaconstanta.ro/stiri/actualitate/ambasadorul-israelului-in-romania-in-vizita-la-sc-raja-sa-constanta-doua-contracte-importante-semnate-cu-reprezentanti-de-top-galerie-foto-594203.html?imagini=1&open

 

http://www.ziare.com/constanta/stiri-business/companii-importante-din-israel-si-ambasadorul-statului-israel-in-romania-in-vizita-de-lucru-la-sc-raja-sa-6134090

 

http://www.replicaonline.ro/companii-importante-din-israel-si-ambasadorul-statului-israel-in-romania-in-vizita-de-lucru-la-sc-raja-sa-275828/

 

http://constanta.comisarul.ro/articol/ambasadorul-statului-israel-in-romania-in-vizita-l_764638.html

 

http://observator.ro/stiri-social-tehnologie-israeliana-varf-raja-constanta-379718.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=SFnFyYm_Oms

 

http://www.presaonline.com/stiri/stiri-locale/ambasadorul-israelului-in-romania-in-vizita-la-sc-raja-sa-constanta-doua-contracte-importante-semnate-cu-reprezentanti-de-top-galerie-foto-3778778.html

 

http://radioconstanta.ro/2016/05/19/foto-personalul-raja-instruit-de-specialisti-israelieni/

 

http://www.ultimele-stiri.eu/articol/ambasadorul-israelului-in-romania-in-vizita-la-sc-raja-sa-constanta-doua-contracte-importante-semnate-cu-reprezentanti-de-top-galerie-foto/2019523

 

http://www.constanta.press/principal/2016/05/19/ambasadorul-statului-israel-in-romania-tamar-samash-in-vizita-la-sc-raja-sa-constanta-video/

 

http://www.tvdobrogea.ro/avariile-raja-detectate-prin-satelit/

 

http://www.cugetliber.ro/stiri-social-raja-va-monitoriza-prin-satelit-reteaua-de-apa-289230

 

http://www.atacdeconstanta.ro/articole/7477-sistem-revolutionar-de-detectare-a-pierderilor-de-apa-implementat-de-raja-constanta.html

 

http://newslist.ro/israelienii-investesc-in-sectorul-de-apa-din-constanta/

 

http://www.antena.ro/articole/israel-si-romania-colaboreaza-in-lupta-contra-terorismului-cibernetic_349c

 

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל