גרמניה והמירוץ אחר המכונית החשמלית

לקראת הכנס השנתי של ארגון אקומושן שיתקיים היום, והפעילות הנרחבת של נספחות מינכן סביבו, כפי שדווח כאן, כמה מילים על מה נעשה ברמה הממשלתית.

ממשלת גרמניה שמה לעצמה כמטרה למצב את גרמניה כמדינה המובילה ביצור ושימוש ברכבים חשמליים. לצורך כך הציבה יעד של לא פחות ממיליון רכבים חשמלים על כבישי המדינה עד שנת 2020 ולא פחות מששה מיליון רכבים חשמליים עד שנת 2030. יעדים אלה הוגדרו בשנת 2011 בתוכנית שאימצה ממשלת גרמניה למימוש המטרה.

ארבעה משרדי ממשלה פדראליים אחראים  לקידום תחום הרכב החשמלי בגרמניה: משרד הכלכלה והאנרגיה (BMWI), המשרד לתחבורה ולתשתיות דיגיטליות (BMVI), המשרד להגנת הסביבה (BMUB) ומשרד החינוך והמחקר (BMBF). יחד פועלים המשרדים לחיזוק התמיכה במוביליות חשמלית, על ידי פיתוח מספר מודלים ופרוייקטים של מחקר והקלות במס.

נכון לינואר שנת 2016, עמד מספר הרכבים החשמלים במדינה על 53,000 אלף אל מול 45 מיליון רכבים רגילים, בהחלט לא קרוב ליעד השאפתני שהציבה לעצמה גרמניה בשנת 2011.

על מנת לעודד את הגידול האיטי בשוק המכוניות החשמליות, המדשדש ביחס לציפיות שתלו בו, החליטה ממשלת גרמניה בחודש האחרון על תוכנית לקידום הרכב החשמלי בסך כולל של מיליארד יורו. תקציב בגובה של 600 מיליון יורו מיועד למתן סובסידה בגובה 4,000 יורו לרוכשי רכב חשמלי לחלוטין ו- 3,000 יורו לרכישת רכב היברידי חשמלי.

לתוכנית שמימושה יחל בחודש הקרוב הצטרפו עד כה ענקיות הרכב המקומיות, Daimler ,BMW ו- Volkswagen, אך היא פתוחה לכל מותגי הרכב המקומיים והבינלאומיים. 300 מיליון יורו נוספים יועדו להאצת פיתוח התשתיות לטעינת הרכב החשמלי ברחבי הערים והאוטוסטראדות ועוד 100 מיליון יורו יועדו לרכישת רכבים חשמליים לצי הרכב הממשלתיים השונים.

לדברי שר הכלכלה הגרמני וסגן הקאנצלרית זיגמאר גבריאל “התקציב הכולל של התוכנית אמור לסבסד 400 אלף רכבים חשמליים ולדחוף את התחום לנקודה בה הרכב החשמלי יהיה חלק משוק ההמונים”.

הנספחות המסחרית, בשיתוף עם מנהלת תחליפי דלק במשרד רה”מ וקהילת EcoMotion, תקיים כנס סטארט אפים בנושא תחבורה חכמה ובת קיימא. הכנס Futur Mobility Camp, יערך בברלין, בפעם השלישית ברציפות, בין התאריכים 21 וה- 22 בספטמבר 2016 ויפגיש סטארט אפים ישראליים עם שחקניות האוטומוטיב והתחבורה הגדולות בגרמניה, המחפשות פתרונות חדשניים לתחבורה העתידנית. כאן ניתן לראות איך נראה הכנס בשנה שעברה.

פרטים על האירוע הבא יפורסמו בחודשים הקרובים.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל