סטארט אפ ישראלי? בוא לשוויץ !

בחודשים האחרונים אני עד למאמץ הולך וגדל הן של ממשלת שוויץ והן של חברות שוויצריות גדולות לנסות לפתח את תרבות הסטארט אפ בשוויץ.
כאשר מחפשים את הסיבות מדוע בסביבה עסקית ופיננסית כה מפותחת ומתקדמת לא צמחה תעשיית סטארט אפ מצליחה, נהוג למנות את השמרנות השוויצרית, הפחד מכישלון ובעיקר את הפחד להיכשל בשנית. כל אלה כידוע לא מפחידים סטארטאפיסטים ישראליים, כיאה לתושבי השכונה המאתגרת שנקראת “המזרח התיכון”.

 

בפברואר השנה הושקה בג’נבה התוכנית של  MassChallenge  שמשמשת לדברי המארגנים “המאיץ הידידותי ביותר על פני כדור הארץ” לסטרטאפים. הפוקוס אינו תעשייה ספציפית אלא מגוון של סטארטאפים מתעשיות שונות, כאשר המאיץ אינו דורש לקבל חלקים בחברה או רווחים עתידיים שלה. בסוף התקופה, יש תחרות בין כל החברות שהשתתפו בתוכנית המאיץ ויש אפשרות לזכות בפרס כספי. לצד התוכנית בלוזאן, קיימות כבר תוכניות מקבילות בבוסטון, ישראל ובריטניה, כאשר השותפים הראשיים בישראל הם משרד הכלכלה והתעשייה ועיריית ירושלים.

 

תוכנית אחרת DigitalZurich2025, שמה לה לחזון להפוך את ציריך למרכז אירופאי לחדשנות דיגיטלית עד 2025. כאשר בתוכנית תומכות רבות מהחברות השוויצריות המובילות כגון: UBS, Credit Swiss ,Swisscom, EY, Swiss,SBB ועוד.

כחלק מהתוכנית הוקם מאיץ חדש, kickstart-accelerator, שמחפש חברות סטארט אפ בארבעה ורטיקלים מרכזיים:

FinTechSmart & Connected MachinesFuture & Emerging Technologies and Food.

לחברות שרוצות להתפתח וללמוד וכמובן לבנות עסק מוצעת תוכנית של שלושה חודשים, מענק של עד 25,000 דולר, ליווי צמוד, הכשרה, חלל עבודה וכמובן גישה ישירה לתעשייה השוויצרית.

הגשת מועמדות אפשרית עד ה 15.5.16 והמארגנים ציינו כי הם ישמחו מאוד לראות חברות ישראליות לוקחות חלק בתוכנית.

 

למידע נוסף, שאלות או הארות אתם מוזמנים לפנות לנספחות המסחרית בג’נבה המקדמת את הסחר עם שוויץ והאמונה גם על סיקור פעילות ארגון הסחר העולמי (WTO).

 

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

אסי יוסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל