מה הקשר בין מדינת NRW לחברת מובילאיי?

נורד ריין וספליה, (או בקיצור NRW), הינה המדינה הפדרלית הרביעית בגודלה מבין 16 המדינות הפדרליות בגרמניה ובעלת ריכוז האוכלוסייה הגבוה ביותר עם כ- 18 מיליון תושבים. NRW  הינה גם מחוז תעשייתי מוביל בגרמניה ומושכת חברות גרמניות כמו גם חברות זרות לפעול בתחומה. 37 מתוך 100 התאגידים המובילים בגרמניה ממוקמים במדינה פדרלית וביניהן ניתן למנות את Bayer, RWE, ThyssenKrupp, Deutsche Telekom ועוד רבים אחרים. כ- 19,000 חברות זרות, (כרבע מהחברות הזרות הפעילות בגרמניה כולה),  מנהלות את הפעילות האירופאית או הגרמנית שלהן מתחומי המדינה. בין החברות הזרות ניתן למנות קונצרנים כגון ,Toyota 3M  ו- BP. מובילותה הכלכלית ל NRW בקרב המדינות הפדרליות באה לידי בביטוי גם באספקט ההשקעות הזרות הישירות. בשנת 2013 עמד היקף ההשקעות על כ- 200 מיליארד יורו, שהיוו שיעור של 30% מסך ההשקעות הזרות בגרמניה כולה.

NRW הינה בין היתר גם מוקד לתערוכות מהחשובות באירופה ובעולם בהן לוקחות חברות ישראליות חלק דרך קבע: Medica, Eisenwaren, Anuga , Prowein  והשנה לראשונה בשיתוף הנספחות בברלין ומכון היצוא  הישראלי Dmexco שתתקיים בקלן, בתחום של Digital Marketing.

גם חברות ישראליות זיהו את היותה של NRW מוקד עסקי מרכזי וחשוב בגרמניה ובחרו להקים את המטות שלהם במדינה. Mobileye אחת חברות הישראליות המצליחות בעולם כיום בתחום מניעת תאונות דרכים ונהיגה אוטונומית, Visonic  המתמחה במערכות אבטחה לבית ו- Plasson חברה מהמובילות בארץ ובעולם בתחום צינורות פוליאתילן. Mobileye אף החלה בינואר בפילוט שנתי עם ה- Rheinbahn חברת התחבורה הציבורית הפועלת באזור דיסלדורף וסביבתה, במסגרתו הותקנה טכנולוגית ההתרעה של החברה באוטובוסים במדינה, במטרה להפחית את תאונות הדרכים עם הולכי רגל, אופניים ואופנועים.

Mobileye-

משרדי הכלכלה של ישראל ושל מדינת NRW מקיימים קשר הדוק ופועלים לקידום ויצירת הזדמנויות ושותפויות עסקיות בין חברות ישראליות וחברות מ NRW.

במסגרת זו ביקר שר הכלכלה של מדינת NRW מר גארל דויין, בביתן הישראלי בתערוכת MWC בברצלונה ודר’ גונטר הרצטצקי , מזכיר מדינת נורדריין וסטפאליה במשרד הכלכלה, ביקר בישראל בראש משלחת עסקית מהמדינה. גם  ראש עיריית דיסלדורף תומאס גייסל הגיע לישראל בחודש מרץ השנה, בין היתר על מנת לבחון שיתוף פעולה בין סצנת הסטרטאפים בתל-אביב לזו המתפתחת בדיסלדורף.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל