מעוניינים בשותף ספרדי? יוריקה עשויה להיות התכנית בשבילכם!

 

בשבוע שעבר זכינו לביקור במדריד של המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, אבי חסון. הביקור היווה הזדמנות מצוינת למקד מחדש את תשומת הלב  ביחסי המו”פ הבילטרלים בין ספרד לישראל. במסגרת הביקור ערכנו סמינר רב משתתפים לדיון ביחסים הללו, וכיצד להמשיך ולעודד את העמקתם.

עוד לפני הביקור, רשויות המו”פ משתי המדינות (רשות החדשנות הישראלית וסוכנות CDTI  הספרדית) השיקו את הקול הקורא ה-8 לשת”פ בנושאי מו”פ בין ספרד לישראל.

שיתוף הפעולה הבילטרלי מתבצע תחת המטריה האירופית של רשת Eureka, במסגרתה יזמים וחברות משתי המדינות יכולים לקבל מימון ממשלתי בגין פיתוח משותף של יישומיים חדשניים בכל הסקטורים בתעשייה.

התהליך לקבלת המימון אמנם לא כל כך פשוט או קצר, אולם הפלטפורמה מהווה הזדמנות מצוינת עבור חברות ישראליות עם טכנולוגיה חדשנית לחבור לחברות ספרדיות, חלקן, כגון טלפוניקה, רפסול או  אל קורטה אינגלס– מהמובילות בעולם בתחומן.

אז למה לעבוד עם הספרדים? למרות המשבר המתמשך והקשיים שחווה הכלכלה המקומית- עדיין מדובר בשוק משמעותי מאד מבחינת גודל וכוח קנייה. המשבר והרפורמות הכואבות שבאו בעקבותיו, חדדו את ההכרה בקרב החברות המובילות במדינה והממשלה שחדשנות ויציאה לשווקים הבנ”ל הן הכרח על מנת לשרוד. בהקשר זה- ישראל נהנית מתדמית של מדינה ש”עשתה את זה”. ליזמים הישראלים יש את הד.נ.א החמקמק של החדשנות והיזמות העסקית שכה מדובר בו בספרד, כמרכיב הכרחי ליציאה לדרך של צמיחה בת קיימא.

פרט לכך, עבודה עם חברות ספרדיות בעיקר בתחומי המים, אנרגיה ,חקלאות וההנדסה יכולה להיות מקפצה מצוינת לחברות ישראליות בכניסה לשווקי אמל”ט- שם לחברות הספרדיות דריסת רגל משמעותית והיכרות מסורתית רבת שנים.

אז אם לחברתכם פיתוח חדשני בתעשייה ,ואתם מעוניינים למצוא שותף ספרדי למחקר או לשלב המסחרי- ייתכן ויוריקה היא התכנית עבורכם.

את ההזמנה להגיש בקשות למימון תמצאו כאן

ובכל שאלה ניתן לפנות אלינו בנספחות המסחרית במדריד

 

צור קשר עם:

עמי לוין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל