ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות משקיעות בשוק האיטלקי

בשבועות האחרונים  הודיעו שתי חברות ענק אמריקאיות, CISCO ו-GENERAL ELECTRIC על חתימת הסכמי מו”פ באיטליה. התקווה היא כי השקעות אלה המצטרפות אל ניסיונות הרפורמה הממשלתיים, יביאו לשיפור כלכלי משמעותי בארץ המגף ויעודדו את התעשייה המקומית לאמץ פתרונות טכנולוגיים חדשניים.

מרגע היכנסו לתפקיד כראש ממשלת איטליה בפברואר 2014, הכריז מתיאו רנצי על שורת רפורמות אותן הוא מתכנן לבצע בכלכלה המקומית הסובלת בשנים האחרונות מהאטה ומיתון כבדים. רבות דובר כבר על הרפורמות המתוכננות בשוק העבודה, במנהל הציבורי ובמערכת המסים תחת לוחות זמנים צפופים. עכשיו נראה שרנצי מנסה לרתום גם את השחקניות הגדולות בשוק לטובת הכלכלה האיטלקית.

כחלק ממאמצים אלו, הודיעה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית CISCO בשבוע שעבר, על השקעות בתוכניות פיתוח דיגיטליות באיטליה בסכום של כ- 100 מיליון דולר במהלך 3 השנים הקרובות. הפרסום מגיע לאחר פגישה של מנכ”ל סיסקו העולמית וסיסקו איטליה עם רנצי.

בהודעה מבשרת סיסקו כי חתמה על הסכם עם משרד החינוך האיטלקי להכשרות למורים וסטודנטים באמצעות התוכניות האקדמיות של סיסקו באוניברסיטאות. בכך מקווים כי יוכלו לסייע לסטודנטים לפתח את הכישורים הדיגיטליים הדרושים בשוק העבודה העתידי ולהגדיל עבורם את אפשרויות העבודה בסקטור אבטחת המידע והטכנולוגיה.

כחלק ממהלך זה, הודיעה החברה כי תחפש בשלוש השנים הקרובות יוזמות הקשורות למחקר ופיתוח, תשתף פעולה עם אוניברסיטאות איטלקיות ויוזמות כלליות להאצה של טרנספורמציה דיגיטלית בתעשיות המקומיות החזקות. בתוך כך תמשיך החברה לתמוך במרכז המו”פ שלה בעיר Vimercate שבצפון איטליה. המרכז מוביל את פעילות המו”פ העולמית של החברה והוא מקיים שת”פ פורה ויעיל עם רוב מרכזי המחקר והאקדמיה באיטליה.

בנוסף מחפשת סיסקו, אחר ההזדמנויות להשקעה באיטליה בתעשיית הסטרטאפים והיזמות יחד עם קרן הון סיכון איטלקית “Invitalia Ventures “. עוד הודיעה על כוונתה להרחיב את מאמציה בסיוע לחברות הייצור והעסקים בתחום החקלאות המקומיים בדרכם אל עבר השינוי הדיגיטלי המיוחל, על ידי אימוץ פתרונות טכנולוגיים חדשניים ובכך בעצם לחזק אותן בהתמודדות שלהן בתחרות בשווקים העולמיים.

בהמשך לפגישה אחרת שקיים רנצי, הודיעה בשבוע שעבר ג’נרל אלקטריק (GE) על חתימת חוזה ל 15 שנים ובו התחייבה להשקיע כ-600 מיליון דולר במחקר ופיתוח של פרויקטים בסקטור הגז והאנרגיות החלופיות באיטליה. החברה שפעילה במדינה כבר למעלה מ-100 שנה, מחפשת כעת להעמיק את פעילותה והשקעותיה. את ההשקעה מבקשת GE לעשות ע”י בניית טורבינות וקומפרסורים במרכז מחוז טוסקנה, בפרויקט שזכה לשם “גלילאו” וצפוי להגדיל את נפח החברה ב-50% בסקטור הגז. ההכנסות הצפויות מהפרויקט עומדות על 1.7 מיליארד דולר במהלך תקופה של חמש שנים. סכום של כ-200 מיליון דולר יושקע בפרויקטים ציבוריים אחרים ובנוסף, חברת הענק חתמה לאחרונה, הסכם עם חברת התעופה האיטלקית Avio Aero בו היא התחייבה להשקיע סכום של 200 מיליון אירו בחברה והסכם נוסף עם סוכנות הביטוח והאשראי הממשלתית, SACE.

יזמים ויצואנים ישראליים המעוניינים בפרטים נוספים והזדמנויות עסקיות בשוק האיטלקי, מוזמנים לפנות אל הנספחות המסחרית במייל milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל