כל מה שרציתם לדעת על שוק ה DIY הגרמני

בסוף החודש שעבר, ביקרו בישראל שניים מבכירי ענף ה- DIY בגרמניה, דר’ פיטר ווסט, מנכ”ל BHB, איגוד הרשתות הקמעונאיות וספקיהן ודר’ יואכים בנגלסדורף, העורך הראשי של  Daehne, ההוצאה לאור, החשובה ביותר בתחום בגרמניה ובאירופה. הביקור אורגן על ידי הנספחות המסחרית בברלין ומחלקת מוצרי צריכה במכון היצוא הישראלי.

שוק ה- DIY הקמעונאי בגרמניה כולל את קטגוריות Home improvement וה-Building materials and Garden. זהו השוק הגדול באירופה והשני בגודלו בעולם, עם היקף מכירות ממוצע של  20 מיליארד יורו בשנה. BHB מאגד תחתיו 22 מהקמעונאים בשוק הגרמני וכן רשתות מאוסטריה, בה היקף המכירות הינו כ- 2.5 מיליארד יורו בשנה ומשווייץ עם מחזור מכירות של כ- 2 מיליארדי יורו בשנה. Daehne הינה המוציאה לאור של מספר מגזינים בתחום ה -DIY ומפרסמת בנוסף סטטיסטיקות ומחקרים בתחום.

מטרת הביקור הייתה  להציג לאורחים את הענף בישראל ולרתום אותם לסייע לקידום היצוא הישראלי בתחום לגרמניה כמו גם על מנת לתת לחברות הישראליות בענף ידע וכלים פרקטיים כיצד להציע ולשווק את מוצריהם בשוק הגרמני.

במסגרת יום עיון שנערך במכון היצוא קיבלו המשתתפים סקירה לגבי שוק ה- DIY בגרמניה וההזדמנויות העסקיות בו. אמנם, החלק הארי במחזור השוק, כ- 50% בשוק, נובע ממכירות ברשתות הקמעונאיות הגדולות, אך קיימים בשוק גם קמעונאים קטנים בעלי חנויות בודדות, האחראים ל- 15% ממחזור השוק, כ- 7 מ’ יורו מחזור שנתי וחנויות סיטונאיות מתמחות, שאחראיות ל- 35% ממחזור הענף. בנוסף, עומד שוק ה- DIY המסורתי בגרמניה בפני אתגרים חדשים לאור השינוי בעולם הקמעונאי. לאחר 50 שנה של גידול מתמיד בענף, צריך הענף להתאים את עצמו לדפוסים החדשים בעולם הקמעונאות, כגון מכירה ישירה באינטרנט, מותגים פרטיים וידידותיות לסביבה.

30 חברות ישראליות מתחום ה- DIY הציגו את מוצריהן בפני האורחים וקיבלו מהם מידע לגבי התאמתם לשוק הגרמני ולערוצים הרלוונטיים. ביקור בשלושה מפעלים שונים בתחום וברשתות ה- DIY המקומיות השלימו את מידע התמונה הכללית שקיבלו האורחים.

מידע נוסף על שוק ה DIY בגרמניה ובאירופה בכלל תוכלו למצוא במצגת הבאה שהוצגה ע”י ד”ר בנגלסדורף ביום העיון.

 

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל