הזדמנות לחברות ישראליות מתחום מוצרי הצריכה בשבוע העיצוב המפורסם במילאנו

בכל שנה מתקיימת במרכז הירידים במילאנו במהלך חודש אפריל, תערוכת העיצוב בעלת השם העולמי “SALON DEL MOBILE“. זהו אחד מהאירועים החשובים בתחומו, הסוחף אליו מאות אלפי מבקרים מהעולם כולו ובתוכם אנשי התעשייה ומקבלי ההחלטות בסקטור.

מתחם ישראלי
מתוך אתר: http://www.fuorisalone.it/info2016/en

מאחר והתערוכה ידועה ואטרקטיבית כל כך, המחירים להשתתפות בה הפכו עם השנים לגבוהים מאוד. באומנות כמו באומנות, באופן די טבעי התפתחה במקביל לתערוכה הרשמית, בתוך העיר מילאנו עצמה, סצנה אלטרנטיבית של מעצבים ואומנים המעוניינים להציג את העיצובים והרעיונות שלהם מבלי לשלם את שכר ההשתתפות הגבוהה. הסצנה הזו, שקיבלה את השם הפרקטי “FOURI SALONE“, שמשמעו “מחוץ לסלון” או “מחוץ לתערוכה”, הפכה עם השנים גם היא למוסד של ממש והיום המותגים הנחשבים והמפורסמים בעולם, בוחרים להציג דווקא מחוץ לתערוכה הרשמית, במוקדים השונים בתוך העיר.

השנה לראשונה, בפרויקט משותף של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה במילאנו ומכון היצוא הישראלי, יוקם מתחם מעצבים ישראלי באחד המוקדים היותר אופנתיים של הסצנה. מטרת המתחם היא לחשוף את החברות הישראליות בפני בעלי חנויות ומפיצים רלוונטיים וכמובן בפני קהל המבקרים. זהו ניסיון למתג באופן רחב יותר את “העיצוב הישראלי” כעכשווי, רלוונטי ומעניין, להעניק למעצבים הישראלים חשיפה תקשורתית וכמובן לסייע בהגדלת המכירות.

במתחם יציגו עד 15 חברות ישראליות נבחרות מתחום מוצרי הצריכה בעלי שימוש יומיומי ופנאי: בית וגינה, מטבח, החוויה האורבאנית, ספורט ותחביבים וכו’. המתחם הינו מעוצב ומאורגן תחת קונספט אחד ויארח את החברות בתוכו באופן שיתופי, שיחבר בין החברות ומוצריהן ולא יהיה במתכונת של יריד המחולק לתאים. החברות יוכלו להציג את המוצרים במהלך השבוע ולהשתתף באירועים המתקיימים במתחם ובנוסף למכור באופן פעיל את המוצרים לקהל המבקרים.

חברות ומעצבים, המעוניינים להשתתף, צריכים להגיש מועמדות והן ייבחרו על ידי ועדה מקצועית, שתבדוק התאמה לייצוא, לתערוכה ולשוק האיטלקי. החברות הנבחרות יהיו כאלה, שיציגו מוצרים בעלי איכות גבוהה בכל הנוגע לעיצוב ולייצור וכן שיימצאו בשלות ומתאימות לשוק האיטלקי והאירופאי ולאירוע עצמו. על החברות לעמוד בכמה תנאי סף, למשל: חברה שמוצריה נמכרים כבר בפועל בארץ ובחו”ל, אתר אינטרנט פעיל בשפה האנגלית ועוד. יתרון יינתן לחברות, שיציגו מוצרים עם קשר לנושאים עכשוויים, כגון: שימוש בחומרים ממוחזרים, חומרים מתכלים, ייצור באומנות ומלאכה לעומת ייצור תעשייתי, הדפסת 3D, טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות, שימוש במדיה חדשנית, חקלאות אורבאנית וכו’.

החברות הנבחרות יתבקשו לשלם דמי השתתפות של 1,500 יורו כל אחת ואת העלות הכוללת של משלוח הסחורה למילאנו. התאריך האחרון להגשת מועמדות הוא ה- 15/2/16. הודעה למעצבים הנבחרים תימסר עד סוף פברואר-תחילת מרץ.

הנספחות המסחרית במילאנו תפעל לקדם את החברות המציגות במתחם על ידי קביעת פגישות עסקיות עם שותפים ומפיצים פוטנציאלים מבעוד מועד וכן תקדם הגעה לביתן של גורמי תקשורת ומובילי דעת קהל.

חברות המעוניינות בסיוע ובפרטים נוספים יכולות לפנות אל הנספחות המסחרית במילאנו במייל: milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל