יום חדשנות ישראל-הולנד בנושא ערים חכמות יתקיים בתחילת פברואר

ב-4 בפברואר 2016 יתקיים בהאג יום חדשנות ישראל- הולנד בנושא "ערים חכמות". באירוע, אותו יזמנו, בשיתוף מטה מינהל סחר חוץ בירושלים ומשרד הכלכלה ההולנדי, צפויים להשתתף כ-150 אורחים הולנדים מהתעשייה ההולנדית ומגופי ממשל מרכזי ומקומי.

SmartCities2016Hague

האירוע יפתח על ידי  שר הכלכלה ההולנדי ומנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה הישראלי, עמית לנג וישתתפו בו בכירים מהתעשייה הישראלית. מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה יעמוד בראש משלחת ממלכתית ועסקית, שגויסה על ידי מכון היצוא הישראלי וזו תכלול  נציגים של למעלה מעשרים חברות ישראליות בתחומי הסייבר, "אנרגיה חכמה" ו"תחבורה חכמה" ומספר מרצים בכירים מתחומי הממשל המרכזי והמקומי ונציגי אקדמיה.

הנואם המרכזי באירוע מהצד הישראלי יהיה ד"ר יוסי ורדי, יזם, משקיע ו"גורו" האינטרנט הישראלי וכן ינאמו פרופ' יוג'ין קנדל, מי שהיה עד לאחרונה יועצו הכלכלי של ראש הממשלה, יואב צרויה, מנכ"ל "ג'רוזלם ונצ'ר פרטנרס" (JVP), אבי פלדמן, מנכ"ל קרן ההשקעות "קפיטל נייצ'ר". המשלחת תהיה אורחת משרד הכלכלה ההולנדי ועיריית האג.

יום החדשנות יעסוק בניצול והשפעת ההתפתחויות הטכנולוגיות על איכות החיים של תושבי הערים ויעסוק בנושא החם- "ערים חכמות". המרצים יתמקדו בשלושה נושאים עיקריים: ניצול אנרגטי חכם ושמירה על איכות חיים, תוך שמירה על איכות הסביבה (הפחתת זיהום אוויר, טיפול במים ובשפכים ועוד), "תחבורה חכמה" וניהול נכון ויעיל של רשתות הסעות המונים בתחבורה עירונית ובין עירונית והגנה על המערכות העירוניות ועל תשתיות קריטיות מפני התקפות סייבר.

Netherlands1

במהלך יום החדשנות ייערכו מפגשי שולחן עגול לדיון בנושאים שהוזכרו לעיל ויתקיימו פגישות אחד על אחד בין נציגי החברות הישראליות לבין נציגי חברות הולנדיות ונציגי ממשל, שלטון מוניציפלי ומוסדות ציבור, במטרה לבחון אפשרויות לשיתוף פעולה עסקי.

במסגרת האירוע מתוכנן מפגש של מנהלי מערכות מידע של הערים תל אביב ובאר שבע עם עמיתים מהערים אמסטרדם, האג ואיינדהובן ההולנדיות, חמש רשויות מוניציפאליות שהצהירו על כוונה ואף החלו בפעילות ענפה ואינטנסיבית להפיכת עריהן ל"ערים חכמות", בכוונה להעמיק את הקשר של הרשות המקומית עם האזרח ולמקסם את יעילות השירותים הניתנים לו.

Netherlandsזהו יום החדשנות הבילטרלי השני שמתקיים בהולנד והוא המשך ישיר לסדרה שהחלה באפריל 2014 באמסטרדם, כשחברת פיליפס אירחה 14 חברות ושישה מרצים ישראלים באירוע שהתמקד בפתרונות וטכנולוגיות רפואיות לאוכלוסייה המבוגרת.

ישראל והולנד מקיימות מזה שנים רבות מערכת יחסים חמה, ידידותית וקרובה הכוללת שיתופי פעולה כלכליים מגוונים. הולנד היא יעד היצוא החמישי בגודלו של ישראל ונמלי הים והאוויר ההולנדיים משמשים כנקודת כניסה מרכזית מאוד ליצוא של סחורות ישראליות ליבשת אירופה כולה. היצוא הישראלי להולנד הסתכם בשנת 2015 בלמעלה מ- 2.5 מיליארד דולר. יום החדשנות הקרוב הוא עוד נדבך מרכזי בשיתוף הפעולה המוצלח שלנו עם התעשייה והממשל ההולנדי בתחום הכלכלי ומהווה המשך לאירועים דומים שנערכו בעבר.

עד כה נרשמו ליום החדשנות 20 חברות ישראליות ולמעלה מארבעים חברות הולנדיות, חלקן חברות ענק כמו חברת החשמל ההולנדית "אנקו" חברת הטלקום הגדולה בהולנד, ק.פ.נ., אינטגרטורים רב-לאומיים כמו אליאנדר סימנס ואטוס, אגף הערים החכמות של חברת פיליפס ועוד. באירוע ישתתפו גם נציגי ממשל ורשויות מקומיות הולנדיות. לחברות הישראליות המשתתפות באירוע ניתנת הזדמנות די נדירה לפגוש את מקבלי ההחלטות בתחום הציבורי והעסקי בנושא  הערים החכמות בהולנד.

לאתר האירוע- לחצו כאן

צור קשר עם:

יורם גלעדי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל