הנה הגיעה התקופה הזו של השנה, קול קורא 2016 יצא לדרך….

הקול הקורא לשנת 2016 לתמיכה בשיתופי פעולה בין חברות ישראליות לאיטלקיות פתוח להגשות – עד 7 במרץ 2016 יוכלו חברות ישראליות להגיש בקשות לסיוע במימון של עד 50% לפרויקטים של מו"פ משותפים עם גופים וחברות איטלקיים. המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה בצד הישראלי ומשרד החוץ האיטלקי יתמכו בפרויקטים של מו"פ משותפים שיעמדו בקריטריונים

על פי הסכם המו"פ בין ישראל ואיטליה' מתפרסם מדי שנה קול קורא להגשת פרויקטים תעשייתיים או מדעיים המשותפים לחברות וגופים ישראלים איטלקיים. הזוכים יקבלו תמיכה של עד 50% מהתקציב המאושר. התחומים הרלבנטיים מגוונים מאוד וכוללים, בין היתר: רפואה, חקלאות, סביבה וטיפול במים, אנרגיה מתחדשת, חדשנות בתהליכי ייצור, חלל וסייבר ובנוסף כל פרויקט בעל עניין המגיע מסקטורים אחרים.

המדיניות של שני המשרדים במדינות השונות דומה, אך אינה זהה. החברה הישראלית תידרש להחזר המימון במקרה של הצלחה בדומה לתמיכות מדען ראשי אחרות וכן ישנן מגבלות, בהן החברה תתבקש לעמוד, בנושא של הוצאת הקניין הרוחני מישראל. בין הקריטריונים, שהוצבו לקבלת המימון על ידי לשכת המדען הראשי הישראלי, נמצאת עוד הדרישה, כי המוצר או השירות, שמפותחים במסגרת המיזם המשותף, יהיו בעלי חדשנות טכנולוגית לצד פוטנציאל מסחרי. בנוסף, יבחנו גם יכולתה של החברה לבצע את הפרויקט ואיכות השת"פ בין הצד הישראלי והאיטלקי.

חשוב לציין, כי בישראל אין מגבלה על הסכום המבוקש כל עוד הוא מתאים לגודל הפרויקט, לגודלה של החברה וכן לשלב החיים בו היא נמצאת. על התקציב, כמו גם על הבקשה כולה, להיות מאוזן יחסית בין שתי המדינות. על הצדדים לחתום על הסכם שיתוף פעולה ביניהם ולהגישו יחד עם שאר המסמכים המבוקשים. לאחר התאריך האחרון להגשה, בכל אחד משני המשרדים ייבחרו הפרויקטים המובילים ולאחר מכן, ועדה משותפת של שתי המדינות תבחר באופן סופי את הפרויקטים, שיזכו למימון.

  • המעוניינים להגיש בקשה יוכלו למצוא פרטים נוספים ואת טופס ההגשה כאן.
  •  יש לשלוח את טופס ההגשה הממולא לכתובת המייל ran@iserd.org.il ובמקביל יש לשלוח עותק שלו גם לרשויות באיטליה לכתובת accordo.italiaisraele@esteri.it.
  • זכרו, על הטופס חייבות להופיע חתימותיהם של שני הצדדים.
  • לפרטים נוספים וסיוע ניתן לפנות גם אלינו לנספחות המסחרית הישראלית במילאנו במייל: milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל