בירת חומוס גרמנית ? יש דבר כזה. על הכל בפוסט הבא

במסגרת שנת ה- 50 לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, הסתיים בשבוע שעבר “פרויקט המטוס”.

180 צעירים גרמנים מתחומים שונים: כלכלה, תרבות, מדע ומדיה, בשנות ה- 30 לחייהם, אשר לא ביקרו בישראל מעולם, נבחרו לקחת חלק בפרויקט המיוחד במסגרתו הוזמנו על ידי שגרירות ישראל לביקור בן חמישה ימים בארץ. הפרויקט נקרא על שם המטוס, שנחכר לטובת הביקור.

בין המשתתפים בביקור, יזמים וסטארטאפיסטים רבים, שנבחרו על ידי הנספחות המסחרית בברלין, לאחר עבודת מיפוי ארוכה. רבים מהם עומדים בתפקידי מפתח חשובים ובעלי השפעה בכלכלה הגרמנית, ביניהם, מנכ”ל חברת הפרסום  BBDO בברלין, שיצר לרגל המאורע, ביחד עם הצוות המקביל בישראל, בירה מיוחדת, שלא למטרות מסחריות ובמהדורה מצומצמת.

הבירה, שקיבלה את השם מזלפרוסט (Mazelprost), מבוססת על… חומוס. מה ששמעתם, והיא אפילו טעימה. משמעות המילה Prost היא לחיים בעברית. 180 בירות חולקו למשתתפי המטוס והטיסה יצאה לדרך עליזה ושמחה.

IMG_5752

מטרת הפרויקט, שהוא ייחודי וחד פעמי לשנה זו, היא לחשוף בפני משתתפי הפרויקט, דור המנהיגים הבא של גרמניה, את מדינת ישראל באמצעות תכנית ביקור ייחודית.

במסגרת הביקור, נפגשו המשתתפים עם גורמים שונים מתחומי הכלכלה, חדשנות, בטחון, תרבות ופוליטיקה, ביקרו ב”יד ושם”, מכון ויצמן ופארק הסייבר בבאר שבע וכן פגשו את ראש הממשלה, נשיא המדינה והסופר דוד גרוסמן.

הביקור קיבל חשיפה גדולה באמצעי התקשורת הגרמנית. עוד על הביקור ועל המשתתפים ניתן לצפות בכתבה ששודרה בערוץ 2 בראשית השבוע, בקישור הזה.

FullSizeRender

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל