על גאווה ישראלית במדיקה והזדמנויות בשוק האסתטיקה והציוד הרפואי בגרמניה

תערוכת Medica, שהתקיימה לפני כשבועיים בדיסלדורף, נחשבת לתערוכה הגדולה בעולם בתחום הציוד הרפואי.

44 חברות ישראלות השתתפו בתערוכה במסגרת ביתן לאומי בניהול משותף של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה ומכון היצוא. בביתן התקיימו מעל אלף פגישות, שתואמו על ידי הנספחויות המסחריות ברחבי העולם.

במסגרת אירוע מקדים לתערוכה, שאורגן על ידי הנספחות בברלין, התקיימה הרצאה עם מידע שימושי על שוק הציוד הרפואי בגרמניה, של נציג ה- Germany Trade and Invest. את המצגת במלואה ניתן לראות כאן.

medica

בין המבקרים הרבים בביתן הישראלי היתה חברת מרץ הגרמנית (Merz). מרץ היא חברה בינלאומית, הממוקמת בפרנקפורט, מובילה עולמית בתחום של אסתטיקה רפואית עם פיתוחים בתחום התחדשות עור אנטי אייג’ינג. בנוסף לפעילות המסחרית שלה, החברה  הקימה לאחרונה קרן המשקיעה בחברות בשלב ראשוני (Early stage) בתחומים של מוצרים ורפואה אסתטית, זאת במטרה להיכנס כשותף ומשקיע לטווח ארוך. מיקוד ההשקעה הוא בחברות בעלות חדשנות גבוהה או פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, כאשר מושם דגש על הטבה באיכות השירות הניתן למטופל או הקלה על הרופא. סכומי ההשקעה הממוצעים בסטארטאפים, המתאימים לפרופיל של החברה , הם כ-4 מיליון יורו עם אפשרויות לסבב מימון עתידי נוסף. ניתן למצוא מידע נוסף על פעילות הקרן באתר החברה.

ונסיים בגאווה ישראלית. מדי שנה בארבע השנים האחרונות, התקיימה במסגרת התערוכה תחרות האפליקציות Medical app, אשר במסגרתה מתחרות אפליקציות רפואיות, המשמשות באופן יומיומי רופאים בבתי חולים.

חמש מתוך עשר החברות שהגיעו לגמר השנה הן חברות ישראליות. בתחרות זכתה האפליקציה Talkitt של חברת הסטארט אפ הישראלית VoiceItt, אשר יצרה פתרון חדשני המסייע לסובלים מקשיי דיבור לתקשר באופן עצמאי ולשפר משמעותית את איכותם חייהם. במקום השלישי בתחרות זכתה חברת MobileODT, אשר פיתחה את האפליקציה CervDx לאבחון סרטן צוואר הרחם.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל