אוסטריה עוברת לרשת חכמה- תכנית הפעולה לשנים הקרובות

ביתן ישראלי ב- EUWבתחילת חודש אוקטובר, נפגשו כל השחקנים המובילים מתחום האנרגיה וחברות התשתית בתערוכת European Utility week בווינה, שבאוסטריה.

בין המציגים בתערוכה, היו גם 10 חברות ישראליות, שהציגו בביתן לאומי שהוקם על ידי מכון הייצוא וקודם על ידי הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה.

אין ספק, שהתערוכה והכנס היו מעניינים עם מבקרים איכותיים ממגוון רחב של מדינות וממגוון פתרונות רלוונטיים לתחום תשתיות האנרגיה. הרבו בנוכחותן חברות אוסטריות כמובן.

אחד התחומים החמים בתערוכה היה נושא ה”רשת החכמה” (Smart Grid). בין היתר, במסגרת האירוע, נערך שולחן עגול בין משרד האנרגיה האוסטרי וחברות ישראליות. האירוע אורגן על ידי האיגוד הישראלי לאנרגיה חכמה.

במפגש הזה, הציגו נציגי פלטפורמת Smartgrids Austria ומשרד התחבורה, החדשנות והטכנולוגיה האוסטרי (bmvit) את מפת הדרכים שלהם לתחום הסמארט גריד עד לשנת 2020.

כידוע, אחד האתגרים הבולטים כיום בתחום הוא תכנון ותפעול רשת החשמל, תוך שילוב אנרגיות חלופיות ואיזון בין ייצור לצריכת האנרגיה. מטרת תהליך הפיכת רשת החשמל לרשת חכמה היא, בין היתר, לבזר את העומס ולהגדיר את התקשורת בין המרכיבים השונים של הרשת.

ממשלת אוסטריה שמה בפניה את המטרה להגדיל את רמת האינטגרציה של טכנולוגיות חדשות לתכנון ותפעול הרשת ברשתות החשמל האזוריות וזאת באמצעות הטמעת פתרונות קיימים ועידוד פיתוח פתרונות חדשים. המסמך מתייחס להיבטי פיתוח הרשת עצמה, ההפצה, צרכי השוק וחווית המשתמש הסופי. לשם כך, הממשל מעודד את חברות האנרגיה האוסטריות להגדיר צרכים, לאתר טכנולוגיות, ולהתאים את עצמם לתוכניות החדשות.

20151103_113820-ד

כחלק מהתהליך, מתוכננים מספר פרוייקטי פיילוט באוסטריה בסדרי גודל שונים (וזאת בנוסף לפיילוט, שנערך באיזור זלצבורג ואיזורים אחרים). בסוף השנה ותחילת שנת 2016 יתחילו לצאת קולות קוראים בנושא. בעוד שהכוונה היא בראש ובראשונה לתמוך בפתרונות של חברות אוסטריות, גם חברות זרות יוכלו להתמודד על הפרוייקטים.

להלן מפת אזורי הפיילוט המתוכננים:

smart grid pilot zones

נראה, שהדרך הטובה ביותר עבור חברות ישראליות להשתלב במכרזים אלה תהיה באמצעות שיתופי פעולה עם חברות מקומיות: שילוב של טכנולוגיות ישראליות עם אינטגרטורים אוסטריים. ארגון פלטפורמת הסמארטגריד אוסטריה יכול להיות פלטפורמה טובה לשיתופי פעולה בכל היוזמות המוצעות כאן ובמפת הדרכים.

גם אנחנו, בנספחות המסחרית לדרום גרמניה ואוסטריה, נשמח לסייע להתחבר לפרויקט זה ואחרים. לפניות על אוסטריה ניתן לפנות אלי או ל- Julia Jarolimek, העובדת שלנו בוינה.

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל