תערוכת האקספו הסתיימה במילאנו, הביתן הישראלי קצר שבחים

תמה ונשלמה תערוכת ה-EXPO הגדולה במילאנו. מעל ל-21 מיליון איש ביקרו בתערוכה והפכו אותה לאחת המוצלחות אי פעם. הביתן הישראלי קצר שבחים ופרסים ואירח לא פחות מ-10,000 מבקרים ביום, כשהוא מציג לראווה את הקדמה והחדשנות הטכנולוגית הישראלית.

123
Courtesy of Israel Pavilion Expo 2015

תערוכת ה- EXPO המדוברת הגיעה לפני כשבועיים לסיומה לאחר שישה חודשי פעילות. מעל ל-21 מיליון איש מכל העולם ביקרו בה, מאז שנפתחה ב-1 במאי 2015. בין המבקרים היו לא פחות מ-60 מנהיגים בעולם, ביניהם גם ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו. מספר המבקרים הסופי תאם את הערכות המארגנים בתחילת הדרך. 145 מדינות ועוד עשרות חברות, תאגידים וארגונים שונים השתתפו והציגו בתערוכה, שהתמקדה בנושאי קיימות והנגשה של אנרגיה ומזון לאוכלוסייה. מופע הזיקוקים, שנעל את התערוכה, הכתיר את אקספו 2015 במילאנו כאחת המוצלחות אי פעם.

הביתן הישראלי בתערוכה, אותו הוביל משרד החוץ בשיתוף קק"ל, סיים את פועלו בהצלחה כבירה ועם הישגים מרשימים ביותר. כ-2 מיליון מבקרים היו בביתן בסך הכל, בקצב של יותר מ־ 10,000 מבקרים ביום. כבר מתחילת התערוכה היה ברור, כי תשומת לב מיוחדת ניתנת לשדה הנטוי, שהוצב בחזית הביתן ועליו גידולי תירס, אורז וחיטה. עכשיו, משהסתיימה התערוכה, יחולק השדה הייחודי וייתרם על ידי מדינת ישראל למוזיאון המדע במילאנו, אוניברסיטת פאביה ועוד גורמים לצורכי מחקר ולימוד.

תחת הסיסמה "שדות המחר", הצליחו הישראלים להתבלט מאוד בשטח. מלבד תשומת הלב התקשורתית העצומה שקיבל, גם ברוב סקרי דעת קהל, שנערכו על ידי כמה מכלי התקשורת המובילים באיטליה, דורג הביתן הישראלי בין חמשת הביתנים המרשימים ביותר. יותר מאלף כתבות התפרסמו על הביתן הישראלי בכלי תקשורת מובילים מכל העולם, כמו "הניו־יורק טיימס", הבי־בי־סי, או הפיגארו הצרפתי. גם בפרסים זכה הביתן. ועדה בינלאומית מטעם האקספו העניקה את המקום השלישי לביתן יחד עם הביתן האנגולי וביתן האו"ם.

במהלך חודשי התערוכה, קיימנו בביתן הישראלי באקספו אירועים, שהוקדשו להצגת פתרונות חדשניים של חברות סטארט אפ ישראליות בתחומי טכנולוגיות המים והחקלאות (אגרו). מספר רב של משתתפים מהקהילה העסקית האיטלקית הגיעו לפרזנטציות הללו ונרשמו לא מעט הצלחות מבחינת החברות. בנוסף, הנספחות הקימה במתחם המקורב לתערוכה, חוות הדגמה של אגרו טכנולוגיות ישראליות בתחום גידול בעלי חיים וטיפול במים וגם שם נרשמה התעניינות רבה בחברות הישראליות. אני מאמינה, כי הרושם החיובי, שהותיר הביתן הישראלי, בעיקר בהיבט של חדשנות ישראלית, על 2 מיליון המבקרים בו, ימשיך להועיל לקידום הכלכלה הישראלית באיטליה ובעולם.

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל