מרכז סייבר סקיוריטי גרמני-ישראלי יוקם בירושלים

בשבוע שעבר נחתם הסכם הבנות בין האוניברסיטה העברית בירושלים ו- Fraunhofer SIT, אשר מכריז על פתיחת מרכז מחקר ישראלי-גרמני חדש בתחום הביטחון הקירבנטי (סייבר סקיוריטי) בירושלים.

ההסכם נחתם במהלך ביקור של נשיא ה- Bundesrat (הבית העליון של הפרלמנט הגרמני) וראש הממשלה של מדינת הסן (Hessen), וולקר בופיאר Volker Bouffier) עם האוניברסיטה העברית הר הצופים.

הכוונה הינה להפוך את המרכז למכון המוביל בעולם בתחום המחקר בסייבר סקיוריטי. מכון המחקר, שיקרא בתחילה Fraunhofer SIT/IL, יתמקד במחקר יישומי, שיניב פתרונות יצירתיים בתחום אבטחת המידע.

הצדדים יבצעו פרוייקטי מחקר משותפים, יבנו פלטפורמות ניסויים ומעבדות מחקר ויצרו נטוורק נרחב עם שותפים מהתעשייה, הממשלות ומכרזי מחקר נוספים.המרכז יתמקד בתחומים אבטחת אינטרנט, אבטחת תשתיות קריטיות, אבטחה תעשייתית, אבטחת ענן ופרטיות.

לפרטים נוספים על ההסכם, אנא לחצו כאן.

קצת על פראונהופר

פראונהופר הינו ארגון ללא מטרות רווח הגדול ביותר באירופה, שעוסק במחקר יישומי. הארגון כולל 66 מכונים ו- 24,000 אנשי צוות בגרמניה, כמו גם 7 שלוחות בחו”ל.

פעילות המחקר של הארגון הינה לטובת קידום התפתחות כלכלית בחברה התעשייתית של היום ומטרתו העיקרית הינה הפיכת ידע מדעי לשימוש פרקטי בידי הכלל. לארגון תקציב מחקר שנתי ע”ס 2 מיליארד יורו.

המכון Fraunhofer SIT שייך לארגון ומתמקד ב- Secure Information Technology. תחום זה כולל אבטחה אינטרנטית, אבטחת תשתיות קריטיות, אבטחה תעשייתית, עסקית ועוד. המכון מעסיק כ- 170 עובדים וממוקם בשתי ערים בגרמניה, Darmstadt  ו- Birlinghoven.

הפראונהופר מעוניין בהעמקת הקשרים המחקריים והטכנולוגיים עם ישראל ונמצא במגעים מתקדמים עם משרד המדען הראשי במשרד הכלכלה לקראת השקת פעילות משותפת בתחום הננוטכנולוגיה.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל