בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

על הקשר בין סטארטאפ רפואי מגאנה לישראל

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- ברלין, גרמניה , בתאריך 14 באוקטובר 2015

כזכור, דיווחנו כאן על תחרות הסטארטאפים במסגרת ה- World Health Summit, שמתקיים השבוע בברלין.

למסגרת האירוע היוקרתי התקבלו 6 סטארטאפים ישראליים מתוך 30, מתוכם שניים, NG Needle ו- Rewalk Robotics, הציגו על במה את רעיונותיהם החדשניים עבור בריאות העתיד בתחרות סטארטאפים מול קהל רב של חברות, משקיעים, מקבלי החלטות בתחום הבריאות ועוד.

הפוקוס על סטארטאפים ישראליים לא התקיים במקרה ואלו נבחרו במיוחד בשל אירועי היובל לכינון היחסים הדיפלומטיים בין גרמניה וישראל.

הסטארטאפ הזוכה, חברת mPharma, הוכרז בערב הגאלה החגיגי, שהתקיים ליד שער ברנדנבורג. הוא נבחר על ידי חבר מושבעים, שכלל גם את הנספחות המסחרית בברלין. mPharma מפתחת פלטפורמת אונליין למעקב אחר מידע רפואי עבור מדינות מתפתחות באפריקה. הפלטרפורמה מאפשרת לרופאים ולממשלות  לייעל את תהליך הפיקוח אחר תרופות ומרשמים הניתנים ברחבי המדינה.

ואם היתה לנו אכזבה קלה, שסטארטאפ הזוכה אינו ישראלי, היא מיד עברה, שכן הקשר לישראל מעניין- המשקיע הראשון של החברה הוא ישראלי, מרכז המו"פ של החברה ממוקם בהרצליה ופעל בתחילה במעבדות המחקר של מייקרוסופט בישראל, שם היה הסטארטאפ האפריקני הראשון, שלקח חלק בתכנית בישראל. משם החל הפיילוט הראשון ופורץ הדרך של החברה בזמביה.

הזוכה, גרגורי רוקסון (Gregory Rockson) מגאנה (בתמונה למטה), יקבל ביחד עם שותפיו הישראלים קשרים אקסלוסיביים לאנשי מפתח בינ"ל בתחום כמו גם לרשת הקשרים הגלובלית של ה- WHS.

החיבור בין ישראל ואפריקה מעולם לא נראה מעניין (ובריא) יותר..

WHS startup track

 

חמדת שגיא נספחת כלכלית- ברלין, גרמניה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- ברלין, גרמניה, חמדת שגיא