"דיזלגייט" מכה גם בספרד- הממשלה דורשת מסיאט להחזיר את הסובסידיות

שר התעשייה הספרדי חואן מנואל סוריה (José Manuel Soria) הצהיר השבוע, כי הממשלה תדרוש מיצרנית הרכב סיאט (Seat) מקבוצת פולקסוואגן החזר של תשלומי תמיכות, שניתנו לחברה, בגין יצור של רכב "נקי" בעל יעילות אנרגטית גבוהה, זאת ככל שהתמיכות ניתנו לרכבים, בהם הותקנה התכנה, שמשבשת את אמינות בדיקות פליטות הגזים המזהמים.

סוריה ציין עוד, כי הממשלה מצפה לדיווח מלא מצד סיאט לגבי מספר כלי הרכב בהם הותקנה התכנה הבעייתית וכמה מהם נמכרו בספרד ומחוצה לה. על פי הערכות שפורסמו בתקשורת, מספר הרכבים בהם הותקנה התכנה עומד על כ-700 אלף.

יחד עם זאת, השר מסר בראיון לעיתון אל פאיס, כי הפרשה לא תפגע בתכנית ההשקעות המתוכננת של קונצרן פולקסוואגן בספרד ובפעילות הקיימת, לרבות היקף התעסוקה. סיאט מעסיקה כ-12 אלף איש בספרד, רובם במרכז המו"פ והייצור של החברה ליד ברצלונה. סוריה אישר, שמשרדו נמצא בקשר שוטף עם הנהלת פולקסוואגן בגרמניה ועם סיאט בספרד וכי התכנית להשקעה של 3.3 מיליארד יורו בספרד עליה הוכרז לא תיפגע.

במקביל, מנהל רשות המיסים הספרדית, סנטיאגו מננדז, הודיע שהרשות תלמד את השלכות הפרשה על תשלום אגרות רישוי על הרכבים "הבעייתים". מאחר ומכוניות נקיות, הפולטות פחות מ-120  גרם CO2 פטורות מאגרת רישוי שנתית בספרד ייתכן ויש לחזור ולגבות אגרות מבעלי רכבים שקיבלו את הפטור שלא כדין…

צור קשר עם:

עמי לוין

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל