על הנספחת החדשה במינכן

YifatInbarיפעת ענבר הינה הנספחת הכלכלית-מסחרית של ישראל במינכן, גרמניה, החל מקיץ 2015. הנספחות אמונה על היחסים הכלכליים של ישראל עם דרום גרמניה ועם אוסטריה ומסייעת לחברות בכל שלבי החדירה לשוק, איתור הזדמנויות, מציאת שותפים, מפיצים, לקוחות ועוד.

בתפקידיה הקודמים במשרד הכלכלה, עבדה יפעת במינהל סחר חוץ כמנהלת מחלקת הודו- סין וקודם לכך כמנהלת מחלקת דרום אירופה ואפריקה. כמו כן, יפעת עבדה במחלקה למדיניות סחר בקידום הקשרים הכלכליים מול ארגון הסחר העולמי ומול האיחוד האירופי.

יפעת הינה עורכת דין בהכשרתה ובעלת תואר שני במשפט בינלאומי מהאוניברסיטה העברית וכן תארים ראשונים במשפטים, במינהל עסקים בינ”ל ובלימודי מזרח אסיה.

לקראת יציאתה לשליחות שאלתי אותה לגבי האתגרים המרכזיים שעומדים בפניה. לדבריה, “השוק הגרמני הוא שוק חשוב ומרכזי לחברות הישראליות. מדינת בוואריה הינה אחת ממנועי הצמיחה של השוק הגרמני, עם תעשייה ענפה במגוון תחומים, מסורת של תעשייה ויצרנות מחד עם רוח של חדשנות והתחדשות מאידך.

בעת כניסתי לתפקיד, עומדים בפני אתגרים לא מעט אתגרים. כמובן, הראשון שבהם הוא להכיר את התעשייה המקומית ואת ההזדמנויות עבור החברות הישראליות ולייצר קשרים איכותיים, שישמשו את החברות הישראליות לפיתוח עסקיהן באיזור מעניין זה. במקביל, אני עובדת במרץ על הפעילויות היזומות הראשונות של המחלקה תחת הובלתי”.

אילו תחומים בולטים באזור זה?

ענבר: “אנו פועלים מול תעשיות הרכב המובילות של האיזור על הגעתן לישראל ועל חברות ישראליות אליהן במגוון רחב של תחומים. זהו תחום, שגם קודמי (מרדכי איש שלום .א.ש.) קידם בצורה אקטיבית, ואכן, ישנן כבר אינדיקציות לעניין הרב, שתעשיות אלה מגלות בישראל, עניין שאני מקווה שיהפוך לסיפורי הצלחה עבור החברות.

כמו כן, תחום הסייבר הינו תחום חם מאוד בבוואריה. בחודש יוני האחרון, במסגרת חגיגות 50 שנה למערכת היחסים הדיפלומטית הכלכלית בין ישראל וגרמניה, הגיעה לישראל משלחת מבוואריה בתחום הסייבר.

בנוסף לתחומים אלה, אנו מתכננים לעבוד בשנה הקרובה גם על תחום הפתרונות לתעשייה- תחום הידוע בגרמניה בכינויו industry 4.0 ואשר מטרתו להביא לחדשנות בתעשיות המסורתיות הגרמניות. וזה רק על קצה המזלג, ישנו פוטנציאל גם בתחומים נוספים רבים כגון פתרונות תכנה, מחשבים, בטחון, מוצרי צריכה ועוד”.

אילו אירועים בולטים יתקיימו בזמן הקרוב?

ענבר: “בהמשך לעניין משלחת הסייבר מבוואריה ולאור הדגש הרב שגרמניה בכלל ובוואריה בפרט שמות על התחום, אנו מתכננים אירוע מפגשים בתערוכת הסייבר, שמתקיימת בנירנברג בתחילת אוקטובר. בחודש נובמבר הקרוב צפוי בוינה, שבאוסטריה אירוע גדול לחברות תשתית (מים ואנרגיה), אשר אנו לוקחים בו חלק פעיל ביחד עם מכון הייצוא ומקדמים מפגשים ישירים בין התעשייה הישראלית לענקיות התשתית האירופאיות.

עוד משהו לסיכום?

ענבר: “האתגרים בעבודה בבוואריה הינם השפע הרב ממגוון בחינות- שפע של תעשיות מקומיות ולכן שפע של הזדמנויות, ובמקביל, שפע של תחרות מחברות גרמניות, אירופאיות ומכל העולם, המזהות גם הן בגרמניה את הפוטנציאל העסקי הברור לכל. אני מזמינה את כל החברות המתעניינות בשוק של דרום גרמניה ואוסטריה לפנות אלינו לנספחות, ישירות ודרך מערכת הפניות ליצואן של מינהל סחר חוץ ונסייע להן בכניסתן לשוק“.

אנחנו מאחלים ליפעת הצלחה רבה בתפקידה החדש!

 

עקבו אחרי יפעת בבלוג.

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל