לשכות המסחר – מנוף לעסקים בין רומניה וישראל

שלום חברים,

לפני כשבועיים הגיע לרומניה נשיא האיגוד לשכות המסחר בישראל, עו"ד וח"כ לשעבר, אוריאל לין. מר לין חתם על הסכם שיתוף פעולה עם מקבילו, נשיא לשכת המסחר הלאומית של רומניה, מר מיחאי דאראבן.

מטרת ההסכם היא לקדם את יחסי הסחר בין שתי המדינות כאשר שני הגופים הנ"ל, שהינם גופים חזקים ומשפיעים בשתי המדינות, בעצם רותמים עצמם למטרה זו ומתחייבים לסייע בהגברה, גיוון והעמקת הסחר בין המדינות.

ההסכם נותן לכם, כאנשי עסקים המתעניינים ברומניה, ערוץ נוסף, שיסייע לכם במידע, קשרים ופתרון בעיות. לשכת המסחר הלאומית של רומניה היא לשכה חזקה מאד, מקושרת מאד והכי חשוב- אוהדת ישראל גדולה.

ccir3

לין ציין: "כלכלת רומניה חוזרת להתחזק. המרחק הגיאוגרפי קצר ויש מקום לשיתוף פעולה בהרבה תחומים, כגון סייבר, חקלאות על כל גווניה, ביטחון לאומי, לוגיסטיקה וספנות".

במסגרת החתימה על ההסכם יזמה הנספחות המסחרית שולחן עגול בהשתתפות חברות ישראליות, אשר פעילות בשוק הרומני. מבין החברות שהשתתפו ניתן למנות את: בנק לאומי, ניו קופל, תה"ל, צים, סראגון, אלעל, גילינוקס, IBT (מקבוצת ממן).

בדיון בהשתתפות שני הנשיאים נשאל דאראבן שאלות רבות על ידי אנשי העסקים הישראלים וניכר היה, כי הוא מצוי בפרטים ומעוניין מאד לסייע לחברות הישראליות לצמוח.

ccir1
אנחנו נחזור על פעילות זו יחד עם חברות נוספות בעתיד הקרוב וננצל את הקשר שנוצר על מנת לסייע לחברות ישראליות נוספות הפעילות בשוק הרומני ליהנות מפרי בשל זה.

ccir4

חשוב לציין, כי לצידו של מר דאראבן ישב נשיא לשכת המסחר הדו-לאומית רומניה ישראל, מר קאלין קושאר. לשכת המסחר הדו-לאומית החליפה הנהגה לפני כשנה ותחת הנהגתו של קושאר היא הלשכה הדו-לאומית הפעילה והצומחת ביותר ברומניה בשנה האחרונה. בסיוע הנספחות המסחרית, חברות בה 50 (!) חברות ישראליות ורומניות והיא עושה רבות לקידום הסחר בין המדינות, יצירת קשרים עסקיים ופתרון בעיות.

להלן קישור ללשכת המסחר רומניה ישראל: www.cciri.ro

אם כן, הביקור הזה הוא פלטפורמה נוספת, ידידותית לישראל שניתן ורצוי להיעזר בה בכניסה ובצמיחה בשוק הרומני.
הנספחות תשאף להמשיך למצוא פלטפורמות נוספות וליזום מפגשים, משלחות ואירועים אשר יקלו עליכם להצליח כאן, ברומניה.

שלכם,
מתן

צור קשר עם:

מתן ספרן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל