בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

שיתוף פעולה ישראלי איטלקי עורר עניין רב בסלון האווירי בלה בורז'ה פריז

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- מילאנו, איטליה , בתאריך 18 ביוני 2015

חברת עשות אשקלון הציגה בתערוכה הידועה מנוע עזר המיועד למטוסי נוסעים במקרה של כשל במנוע הראשי. המערכת פותחה יחד עם חברת EFESTO וחברת CFM AIR האיטלקיות והיא הצליחה לעורר עניין רב בקרב המבקרים. תחילתו של שיתוף פעולה זה הוא בפעילות הנספחות המסחרית במילאנו, סיפור הצלחה ישראלי.

ashot

הייצוא הביטחוני של ישראל מאז ומתמיד עורר עניין רב בקרב מדינות העולם. ב-2014, למשל, הוא הסתכם בכ-5.66 מיליארד דולר. שנים ארוכות של לחימה מורכבת בטרור העמידו לחברות הביטחוניות הישראליות את היכולת לסמן לרבות ממדינות העולם מה בדיוק הן יצטרכו בלחימה העתידית שלהן. כמו ברוב התערוכות בסקטור זה, גם הפעם ביתני החברות הישראליות הפכו למוקד עלייה לרגל למבקשים לברר מהם הפיתוחים האחרונים.

ashot (2)

11 חברות ביטחוניות מישראל הציגו השנה בסלון האווירי בצרפת, ביניהן חברת עשות אשקלון, מקבוצת תעש, שהציגה את אחד הפרויקטים המסקרנים בתערוכה. אשות הדרומית, שעוסקת בפיתוח ובייצור של רכיבים טכנולוגיים וממסרים לחברות תעופה פיתחה יחד עם האיטלקיות EFESTO, המתמחה בפיתוח ובייצור של מערכות בקרה אלקטרוניות ו-CFM AIR, המייצרת מטוסים קלים, תפיסה חדשה של מנוע עזר חשמלי, המיועד למטוסי נוסעים ולמל"טים, אשר נכנס לפעולה במקרה של כשל במנוע הראשי ויכול להספיק לטיסה של מספר דקות ולהבטיח נחיתה.

נראה כי המוצר נושא בשורה בטיחותית של ממש לטייסי מטוסים קלים: מנוע היברידי, שממשיך לסובב את המדחף של המנוע הראשי של המטוס, גם אם הוא כבה בצורה פתאומית בעקבות כשל. עקרון זה מעניק לטייס המטוס הקל עוד 6 דקות של חסד, שיכולות להיות יקרות מפז, כדי להתכונן לנחיתת חירום. בנוסף, המנוע הוא חסכני בדלק ומעניק למטוס כוח רב יותר בהמראה. בפיתוח המנוע, המתאים גם לתעופה ספורטיבית ולמטוסים ללא טייס, הייתה עשות אשקלון אחראית בעיקר על הממסרת.

אנחנו בנספחות המסחרית במילאנו, גאים בפרויקט המשותף, אשר הינו סיפור הצלחה, שנולד מהיכרות בין הצדדים אותה ערכנו לפני שנתיים כחלק מתיאום פגישות מקצועיות בסלון האווירי בפריז בין חברות איטלקיות וישראליות. גם השנה, הפעילות במסגרת הסלון האווירי בצרפת היתה משמעותית וענפה. כ-30 פגישות תואמו על ידי קציני הסחר של הנספחות בין חברות ישראליות לאיטלקיות, כחלק ממאמצי הקידום שלנו בעבור חברות ישראליות. כעת, נותר להמתין ולראות את סיפורי ההצלחה העתידיים.

יזמים, חברות ויצואנים המעוניינים בפרטים נוספים הנוגעים לפעילות הנספחות המסחרית במילאנו יכולים לפנות אלינו במייל: milano@israeltrade.gov.il

נטלי גוטמן-חן נספחת כלכלית- מילאנו, איטליה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- מילאנו, איטליה, נטלי גוטמן-חן