ה- EBRD מקיים שיחות לרכישת נתח מבורסת איסטנבול

הבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD) הוקם ב-1991 על מנת לקדם שוק כלכלי חופשי ודמוקרטיה ביותר מ-30 מדינות ממרכז אירופה ועד אסיה. הבנק החל להשקיע בטורקיה כבר משנת 2009 וכיום פועל ממשרדים באיסטנבול, אנקרה וגזיאנטפ (Gaziantep).

EBRD
הבנק האירופי לשיקום ופיתוח

 

הבנק מקיים משא ומתן בלעדי לרכישת נתח של 10 אחוזים מבורסת איסטנבול, בעסקה, שתהווה ציון דרך ותתמוך במאמצי טורקיה לעצב מחדש את שוקי ההון שלה, כך על פי הצהרה של ה- EBRD.

בשנה הבאה צפויה להתקיים ההנפקה, שהיא חלק מהתכנית המקיפה של הממשלה לעצב מחדש את שוקי ההון של טורקיה ולהפוך את המדינה למרכז פיננסי באזור כולו- מרכז אסיה, דרום מזרח אירופה וצפון אפריקה.

השקעה זו היא חלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח של EBRD בטורקיה לעזור למדינה להעמיק בשוקי ההון שלה. הבנק פועל על מנת לשפר את היעילות והנזילות של הבורסה בטורקיה כדי להפוך אותה לאטרקטיבית יותר לחברות מקומיות ומשקיעים זרים.ניתן לראות בשותפות אסטרטגית זו נקודת ציון חשובה נוספת בדרך להפיכת איסטנבול למרכז פיננסי בינלאומי.

העמקת שוקי מטבע וההון המקומיים במדינות, בהן הוא משקיע, היא בעדיפות אסטרטגית מרכזית עבור EBRD.
הבנק מנסה לקדם מטרה זו באמצעות השקעות, ייעוץ ותמיכה ברפורמות.

ב- 6 שנות פעילות הבנק בטורקיה, הושקעו מעל 5 מיליארד € באמצעות יותר מ- 140 פרויקטים בתשתיות, אנרגיה, חקלאות, תעשייה פיננסים. כמו כן, הבנק גייס מעל 12 מיליארדים € למיזמים אלה ממקורות מימון אחרים.

istanbul2
העיר איסטנבול

 

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל