חיבור הסייבר המהיר בין גרמניה וישראל או: על מה ידובר בפאנל הגנת הסייבר ביום חדשנות ישראל- גרמניה

קרן הון הסיכון הישראלית JVP רשמה אקזיט מרשים בחודש מרץ האחרון. לאחר שהקרן השקיעה 2 מיליון דולר בחברת הסייבר סקיוריטי הישראלית CyActive והפכה לבעלת המניות העיקרית בה, נרכש הסטרט אפ על ידי ענקית התשלומים המקוונים PayPal, תמורת כ- 60 מיליון דולר.

JVP לא השקיעה לבדה בחברה. בין המשקיעים הבולטים ניתן למנות את קרן ההשקעות של חברת סימנס הגרמנית, שהשקיעה בחברה בשנת שעברה.

בזאת לא מסתיים הקשר בין גרמניה וישראל בתחום הסייבר. העניין של התעשייה הגרמנית בישראל, שהופכת להיות מעצמת סייבר עולמית, רק הולך וגדל.

כפי שדיווחנו כאן בעבר, קיימים מספר ערוצי שיתוף פעולה, בתמיכת הנספחות בברלין, שמסייעת בחיבור בין חברות ישראליות בתחום אבטחת המידע והסייבר לתעשייה הגרמנית. בין היתר, התקיימו מספר ביקורים בארץ של מועצת הסייבר סקיוריטי הגרמנית (Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V). המועצה אמונה על איתור איומים פוטנציאליים, ניתוחם ותיאור האמצעים הדרושים לנטרולם. הארגון הוקם באוגוסט 2012 ומשמש כארגון גג לחברות עסקיות בתחום הגנת הסייבר.

במקביל, מתקיים דיון ציבורי ער בגרמניה בהצעת חוק, שקורמת עור וגידים, אשר תחייב חברות וארגונים גרמניים לדווח על תקיפות סייבר על ארגוניהם למשרד הפנים הגרמני (BMI).  נכון לעכשיו לא חלה חובה שכזו, וחברות גרמניות רבות מהססות לדווח על תקיפות סייבר מחשש לפגיעה בפרטיותן ופגיעה בסודות מסחריים. הצעת החוק נמצאת בהליכי אישור בשנתיים האחרונות וצפויה להיכנס לתוקף בהמשך השנה.

על כל זאת ועוד, ידובר בפאנל הסייבר סקיוריטי המיוחד, אשר ינעל את יום חדשנות ישראל-גרמניה. הפאנל יתקיים ב- 29 ביוני, במסגרת אירוע הדגל הכלכלי של משרד הכלכלה הישראלי והגרמני במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

הפאנל מורכב מרשימת דוברים מהשורה הראשונה בעולם הסייבר הגרמני והישראלי:

  • ד"ר אורנה ברי, מנחת הפאנל, סגנית נשיא ב-EMC העולמית ומנהלת מרכז החדשנות של החברה בארץ. החברה פתחה לאחרונה גוף חדש שתפקידו לחפש פתרונות חדשים בתחום הסייבר. מדובר בקבוצת פתרונות סייבר שפועלת בישראל, פרי יוזמתה של ד"ר ברי.
  • היינריך וולקר, ראש מחלקת סייבר סקיוריטי בדויטשה בנק, הבנק הגדול והחשוב בגרמניה.
  • פרופ' יובל אלוביץ', מנהל מעבדות דויטשה טלקום וראש תחום סייבר במחלקה להנדסות מערכות מידע באוני' בן גוריון.
  • תא"ל במיל' רמי בן אפרים, מנהל קשרי ממשל וביטחון בחברת צ'ק פוינט.
  • יואב צרויה, שותף בקרן הון סיכון JVP (עליה סופר בראשית הפוסט).
  • פרופ' ד"ר מיכאל ווידנר, מנהל מכון פראונהופר בדרמשטט לטכנולוגיית מידע מאובטחת. למכון פעילויות מחקר משותפות בתחום הסייבר עם הטכניון ואוני' בן גוריון.

אל תפספסו את ההזדמנות לשמוע ולהיפגש עם מומחי הסייבר המובילים בישראל וגרמניה!

צור קשר עם:

חמדת שגיא

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל