מדיה דיגיטלית, המהפכה שבדרך ומה שביניהם

כל תחומי החיים מתחברים לאט לאט וקשורים אחד לשני באמצעות האינטרנט. החיבור הספציפי בין מחשבים לייצור תעשייתי נתפס יותר ויותר כמהפכה של ממש בפניה ניצבת גרמניה.

על מה מדובר, ומדוע קיים חשש בגרמניה מתהליך זה? בין שאר הגורמים ניתן למנות את העובדה שאפל מתכננת לבנות רכב ICar וגוגל מקיימת נסיעות מבחן ברכבים ללא נהג כבר מ- 2014. גם אם יצרני הרכב הגרמנים עדיין יכולים לטעון בגאווה שהם המובילים בעולם בתחום זה, מאחורי הקלעים קיימת הבנה שתעשיית הרכב ניצבת בפני שינויים דרמטיים בשל החיבור בין רכבים ומחשבים.

העובדות בשטח אינן מותירות מקום לספק – עם הזמן ישתלטו המחשבים לא רק על נהיגה, חשבונאות והזמנת מלאי, אלא גם על הייצור התעשייתי, עם היכולת לתקן ואף לתכנת את עצמם. חברות ענק כדוגמת סימנס (Siemens) ובוש (Bosch) עושות זאת באולמי הייצור שלהן לאחרונה. המחשבים והרובוטים עובדים על פס הייצור. הם בונים, מזמינים חלקי חילוף ואף מתריעים על מחסור צפוי בחומרי הגלם.

הסרטון הבא, שהוכן על ידי איגוד ההנדסה הגרמני VDMA, מתאר את התהליך שעובר על גרמניה בצורה מעניינת:

 

 

כפי שדיווחנו כאן בשבוע שעבר, ב- 29 ביוני יתקיים יום חדשנות ישראל-גרמניה, אירוע הדגל הכלכלי של משרד הכלכלה הישראלי והגרמני במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

הפאנל העסקי הראשון באירוע זה מתקשר לשינוי הדיגיטלי, יעסוק במדיה דיגיטלית, ומורכב מרשימת דוברים מהשורה הראשונה בעולם המדיה הגרמני והישראלי:

אל תפספסו את ההזדמנות שלכם להיפגש עם ענקי המדיה הדיגיטלית הגרמנית!

צור קשר עם:

חמדת שגיא

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל