תערוכת האקספו הנחשבת לגדולה בעולם נפתחה בתחילת החודש במילאנו ותימשך חצי שנה

בשבוע שעבר הושק באופן רשמי הביתן הישראלי באקספו באירוע רב משתתפים, בו נכחו בין היתר שגריר ישראל באיטליה, מר נאור גילאון, נשיא מחוז לומברדיה, רוברטו מרוני, והפרזנטורית הרשמית של הביתן, הדוגמנית והמגישה, מורן אטיאס. עד כה מסתמן, כי הביתן הישראלי קוצר שבחים בתקשורת ובשבועיים הראשונים ביקרו בו כבר למעלה מ-100 אלף איש

israeli pavilion
צילום: הביתן הישראלי לאקספו מילאנו 2015

תערוכת האקספו, המתקיימת אחת לחמש שנים, נפתחה החודש בעיר והיא תציג עד ה-31 באוקטובר 2015. בתערוכה משתתפות 145 מדינות והיא משתרעת על שטח עצום של 2,000 דונם. נושא התערוכה הפעם הינו "להאכיל את כדור הארץ – אנרגיה לחיים" וכל מדינה מציגה בביתן הרשמי שלה את הישגיה בתחום המזון והאנרגיה. משרד החוץ, המוביל את הפרויקט מטעם מדינת ישראל, הקים ביתן, בו תחת הכותרת: "שדות המחר" מוצגת ישראל דרך הישגיה ההיסטוריים בתחום החקלאות, הידע והקדמה הטכנולוגית בתחום ושיתופי הפעולה הבינלאומיים.

כל ביתן הוא יצירה ארכיטקטונית מיוחדת במינה והושקעו בהם תקציבי ענק. את הביתן הישראלי בנה משרד האדריכלים הישראלי קנפו-כלימור ובכניסה אליו הוצב קיר באורך של 70 מטרים ובגובה 12 מטרים המכונה "השדה הוורטיקלי", מאחר והוא בעצם שדה אנכי, המכוסה באלמנטים חיים כמו תירס, אורז וחיטה, הממשיכים לצמוח לאורך כל ששת חודשי היריד. מבנה הביתן כולו הוא מבנה חכם, היודע לחסוך אנרגיה וגם לייצר מזון ובכך בעצם מדגים כמה הטכנולוגיה הישראלית מפותחת, אך יחד עם זו פשוטה וזמינה לכל.

התערוכה בביתן היא למעשה סיור וירטואלי, שבו הפרזנטורית מורן אטיאס, מלווה את הקהל למסע לאורך ההיסטוריה של המדינה דרך ההתפתחות היכולות החקלאיות והטכנולוגיות שלה. מחוץ לביתן ממתינים למבקרים דוכן עם מוצרי ים המלח ומסעדה, המציעה אוכל ישראלי וסלסלות פיקניק. מלבד אמנים ישראלים, כדוגמת עברי לידר ולהקת המטאל "אורפנד לנד", שכבר הופיעו בביתן ומשכו מאות צעירים מכל העולם, צפויים אירועים רבים במהלך התערוכה ביניהם גם אירועים עסקיים.

כך למשל, מדי חודש במהלך התערוכה יארח הביתן, חברות ישראלית, שיציגו את הרעיון או הטכנולוגיה שפיתחו בתחום של הנגשת המזון והאנרגיה. במהלך חודש מאי למשל, מתארחת בדוכן חברת TIPA הישראלית, שפיתחה אריזה חדשה למזון ושתייה, המבוססת על חומרים אורגניים מתכלים בלבד. החומר הייחודי, שפיתחה TIPA, נמצא באותה איכות כמו פלסטיק אך מתפורר מעצמו תוך 180 יום ובכך אינו פוגע בסביבה.

במהלך כל ימי התערוכה צופים המארגנים, כי מעל 20 מיליון יבקרו בה וכרבע מהם צפויים להיות אנשי עסקים מתחומים שונים. על מנת לנצל את התנועה הרבה בעיר וההזדמנויות השונות הנוצרות מתערוכה זו, אנחנו בנספחות נמצאים בקשר יומיומי עם צוות משרד החוץ, המוביל את הביתן הישראלי ואנחנו קוראים לחברות ישראליות בעלות עניין להירשם ללא עלות לפלטפורמת ה-EXPO BUSSINES MATCHING, היכולה לקדם מפגשים עסקיים עם חברות מכל העולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו במייל הנספחות: milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל