הבנקים האיטלקיים מחפשים חברות בתחום הטכנולוגיות למגזר הפיננסי

אומנם באיחור ובכל זאת, השמועה על מהפכת ה- Fintech בעולם הפיננסיים הגיעה גם אל מערכת הבנקאות האיטלקית. חברות הזנק ישראליות, המפתחות אפליקציות פיננסיות ופתרונות דיגיטליים או עוסקות ב-Big Data analysis ואבטחת סייבר מוזמנות לרוד שואו אינטנסיבי, שמארגנת הנספחות בשיתוף שגרירות ישראל ברומא ומכון היצוא, עם נציגי הבנקים הגדולים ביותר בשוק במילאנו וברומא במהלך יוני הקרוב.

5930025654_39f4a812f9_m

שורשי הבנקאות המודרנית הינם אי שם בארץ המגף. קיימות עדויות על כך, שעוד במאה ה-14, בתחילת תקופת הרנסאנס באירופה, בערים העשירות – פירנצה, ונציה וג'נובה החלו לפעול בנקים בבעלות המשפחות החזקות באיטליה. למעשה, הבנק הוותיק בעולם אשר עדיין קיים ומתפקד מאז 1472 ברציפות הוא Monte dei Paschi di Siena ומשרדי ההנהלה שלו עדיין נמצאים בעיר סיינה בחבל טוסקנה.

עולם הבנקאות העולמי הופך לדינמי מבעבר ומוסדות פיננסים, אשר מתאפיינים לא פעם בשמרנות, נאלצים להתאים עצמם למהפכות הטכנולוגיה של המאה ה-21. ואכן, שוק הטכנולוגיות למוסדות פיננסים מגלגל כיום כ-470 מיליארד דולר לשנה עם שיעור צמיחה שנתי מוערך של מעל 5%.

בעוד שבישראל תעשיית ה- Fintech מפותחת וכוללת כ-200 חברות, ביניהן ותיקות וביניהן צעירות, באיטליה רשומות כמחצית בלבד. רק 103 חברות הזנק קיימות נכון למרץ 2015 בשוק האיטלקי והענף גלגל במהלך 2014 כ-7 מיליון אירו בלבד. ההנחה היא, כי הנתונים הנמוכים, שאינם מייצגים את הטרנד העולמי, מבטאים היטב את השמרנות האיטלקית, הקושי בהשגת מימון בעת משבר כלכלי, חוסר החדשנות, המאפיין בשנים האחרונות את השוק האיטלקי והמוסדות הפיננסיים שלו ובעיית בריחת המוחות הקיימת כאן.

יחד עם זאת, נראה כי לאחרונה הבנקים במדינה מבינים, כי הם חייבים להצטרף אל המגמה הגלובלית ואתה הבשורה על מהפכה בתחום הפיננסיים. סקטור הבנקאות באיטליה גדול מאוד ביחס להיצע, שאנו מכירים מהשוק בארץ. באיטליה ישנם כיום כ-740 בנקים בגדלים שונים וכמעט כולם בבעלות פרטית, למעט הבנקים שנמצאים בבעלות קאופרטיב. נראה, כי לאחר ששרדו את המשבר הגדול ב-2008 מנסים היום הבנקים באיטליה להדביק את הפער ולערוך התאמות טכנולוגיות לעידן הנוכחי. לדוגמה, בשנה החולפת הוקמו חממות טכנולוגיות על ידי כמעט כל הבנקים הגדולים, אשר הכריזו על תחרויות נושאות פרסים המנסות לאתר חברות הזנק מבטיחות.

אנו בנספחות המסחרית במילאנו מאמינים, כי זהו התזמון הנכון לחשוף פתרונות טכנולוגיים ישראליים חדשים לבנקים האיטלקיים ולכן יזמנו יחד עם השגרירות ברומא ומכון היצוא רוד-שואו לחברות ישראליות בתחום.

הרוד-שואו יתקיים בין ה- 16-18/6 במילאנו וברומא. ביומיים הראשונים נקיים מפגשים במטות ארבעה בנקים גדולים במילאנו וביום השלישי יתקיים אירוע B2B ברומא עם נציגי בנקים נוספים מדרום ומרכז איטליה. המשלחת תתמקד באותם תחומים שזוהו כמעניינים את הבנקים האיטלקים: אפליקציות פיננסיות ופתרונות דיגיטליים, Big Data analysis ואבטחת סייבר.

למידע נוסף ניתן לפנות אלינו במייל: milano@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל