חדשות טובות לתחבורה הישראלית: נחתם הסכם בין ענקית הרכבות הצרפתית SNCF ל- EcoMotion הישראלית

ביום שני, ה- 27.4.2015, נחתם הסכם שותפות עסקית בין חברת הרכבות הלאומית של צרפת, SNCF לבין אקסלרטור (מאיץ) ייחודי בתחום התחבורה בישראל, אשר יופעל בצוותא עם קהילת היזמות EcoMotion לתחבורה חכמה. האקסלרטור פועל במסגרת המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל- אביב, שהוקם בשיתוף פעולה בין מנהלת תחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה, ביה"ס ללימודי הסביבה והפקולטה להנדסה, כחלק מחזון הממשלה להפחתת התלות העולמית בנפט.

 

Picture3

ההסכם נחתם במסגרת הכנס השלישי של קהילת EcoMotion, שהתקיים במרכז פרס לשלום ביפו. EcoMotion נוסדה בשנת 2012 במטרה לקדם את פיתוחה של פעילות יזמית רב-תחומית רחבה בתחום התחבורה החכמה ולמצב את ישראל כסביבת פיתוח וניסוי אטרקטיבית בתחום. בכנס, בו השתתפו עשרות חברות מישראל ומהעולם, הציגו יזמים שונים פתרונות עתידיים לתחבורה והועלו פיתוחים טכנולוגיים ואפליקציות, שמטרתם לייעל את התחבורה בערים, תוך צמצום הזיהום והגברת החיסכון באנרגיה.

חברת SNCF הצרפתית הנה אחת החברות המובילות בעולם בניוד אנשים ולוגיסטיקת הובלת סחורות. לחברה נוכחות ב- 120 מדינות, מחזור של 32.2 מיליארד יורו בשנה (נתונים משנת 2013) וכ- 250,000 עובדים ברחבי העולם. כיום, חברת הענק משקיעה במחקר ופיתוח על מנת להתמודד עם האתגרים בתחום התחבורה ולמצוא להם פתרונות. במסגרת השותפות עם EcoMotion, תצטרף SNCF לתוכנית האקסלרטור ותספק תמיכה בכל שלביה השונים, בין היתר באמצעות יועצים שינחו את הצוותים במיזם, במתן גישה לשוק האירופי והגלובלי ותמיכה מקצועית בשלבים שונים. החברה מתעניינת ופועלת בשוק הישראלי לאיתור טכנולוגיות מעניינות בתחום מזה מספר שנים.

ישראל נמצאת כיום על המפה העולמית כגורם שלא ניתן להתעלם ממנו בכל הקשור לפיתוח וקידום תחום התחבורה החכמה. תחום זה הנו חיוני עד מאוד להתפתחותה וקדמתה של מדינה, שדרוג רמת החיים בה ושיפור איכות הסביבה.

עולם התחבורה נמצא כיום בחקר תמידי לאופטימיזציה ומקסום של טכנולוגיות הקשורות לשיפור תשתיות התחבורה. לדברי אייל רוזנר, ראש התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה, התומכת בקהילת EcoMotion, המהפכה בעולם התחבורה מובלת על ידי טכנולוגיות מחשוב, בהן שולט ההיי־טק הישראלי, מה שמביא לא מעט חברות תחבורה מכל העולם לחיפוש טכנולוגיות חדשניות בקרב החברות הישראליות.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל