משלחת טכנולוגיות ספורט העתיד באנגליה

משלחת של 20 חברות ביקרו בבריטניה על מנת להיפגש עם השחקנים המובילים בתעשיית הספורט. אלו כללו מעל 100 מועדוני ספורט, אצטדיונים, גופי שידור ואחרים. המשתתפים נפגשו עם כל אחד ממועדוני הכדורגל המובילים, וכן עם גופי השידור, אשר כללו את ה- BBC, BT, סקיי ספורט (SKY Sports) ו-ITV ספורט. זאת, בנוסף לכל השחקנים המרכזיים האחרים בספורט הבריטי הכוללים את ליגת העל, טניס ומועדוני רוגבי, וכמובן פגישה באצטדיון וומבלי- הבית של כדורגל האנגלי.

המשוב מהחברות הבריטיות, שנפגשו עם הנציגים, היה חיובי מאוד. דיוני מעקב רבים כבר מתרחשים ובקשות לפיילוטים כבר החלו. לאור זאת, אנו מצפים, כי אירוע זה יגרום ליחסים הדוקים עוד יותר בין ישראל ובריטניה.

בשנים האחרונות, קהילת הסטרטאפים של ישראל הולידה תעשיית טק חדשה לגמרי, אשר מציעה טכנולוגיות ממוקדות ספציפיות לחלק מענפי הספורט הנצפים ביותר בעולם. יש לטכנולוגיות אלה את הפוטנציאל לחולל מהפכה בדרך, שבה אוהדים, ספורטאים ושדרנים עוסקים וחווים ספורט.

לאור התפתחות זו, המחלקה הכלכלית והמסחרית של שגרירות ישראל בבריטניה חברה למכון היצוא הישראלי, ויחד עם BICC-NW להביא את חברות הספורט-טק הטובות ביותר, שיש לישראל להציע לשוק הבריטי. שמונים מועמדים עברו תהליך בחירה קפדני של מול פנל של שופטים מומחים. מתוכם, רק עשרים החברות נבחרו להצטרף למשלחת ספורט העתיד בבריטניה.

פנל השופטים החזק כלל, בין היתר, את היו"ר לשעבר של התאחדות לכדורגל, לורד דייוויד טריסמן (David Triesman) ומאמן נבחרת אנגליה לשעבר בכדורגל, טרי ונבלס (Terry Venables), אשר בחרו עשרים נציגים סופיים להצגת היכולות לשיפור חוויית הספורט הבריטי.

במהלך ארבעת הימים הגדושים, התקיימו למעלה מ-200 פגישות עם מנהלים בכירים מצד החברות הבריטיות. "המשלחת בהחלט עלתה על הציפיות", אומר מייסד WSC Sport Technologies אביב ארנון, "שמו אותנו בחדר עם כמה מהאנשים החשובים ביותר שאנו מנסים להשיג בשנתיים האחרונות. עצם העובדה שנבחרנו על ידי צוות מומחים מהתעשייה כאחד מהסטרטאפים המבטיחים של ישראל עזר לנו להתבלט מחברות אחרות בתחום. זה נתן לנו אימות חשוב לפתרון שאנו מציעים ולטכנולוגיה שפיתחנו".

בקרב חברות הסטארט-אפ, שהשתתפו במשלחת, נכחה חברת INPLAY, אפליקציה ייעודית לאוהדי כדורגל, שמציעה ערוץ חדש למעורבות האוהדים באמצעות כלי צ'אט ייחודיים. החברה הצעירה הצליחה לאחרונה לחתום על עסקת שותפות עם צ'לסי, בתקווה להפוך את האוהדים למשתמשים של האפליקציה.

עוד חברת מפתח, שהשתתפה באירוע, היא PlaySight, אשר זכתה לגיבוי פיננסי של 3.5 מיליון דולרים משחקן הטניס מספר המדורג במקום הראשון בעולם נובאק דיוקוביץ' ומשקיעים אחרים. החברה יצרה מערכת מעקב וניתוח עבור שחקנים חובבים ומקצועיים. בעקבות ההצלחה שלהם בתחום הטניס, החברה מתכננת כעת ליישם את הטכנולוגיה שלה בענפי ספורט אחרים, כמו כדורסל, כדורגל והוקי.

חברה נוספת, שמציעה שידורים חוזרים ב- 360 מעלות, Replay Technologies, השאירה רושם רב על איך טכנולוגיה ישראלית יכול לשפר את החוויה עבור צרכני ספורט בריטי. כשם שהסרט מטריקס הגדיר מחדש אפקטים מיוחדים, Replay Technologies יגדיר מחדש את האופן, שבו אנו צופים בספורט.

משלחת ספורט העתיד הינו האירוע ה – 5 בסדרת עתיד ישראל, שהחלה לפני שלוש שנים, במטרה להביא טכנולוגיות ישראליות לתעשיות הבריטיות המובילות.

651899_orig 2213442_orig 2706969_orig 8280552_orig 8468277_orig

צור קשר עם:

נתן צרור

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל