שיתוף פעולה בין חברות ישראליות לחברות אירופאיות בתחום התעופה

ארקיע תרכוש מטוסי איירבוס; כניסה לשימוש מסחרי של הטקסיבוט, שת"פ בין התע"א ל- TLD הצרפתית

חברת "ארקיע" (Arkia) הישראלית וחברת "איירבוס" (Airbus), שהנהלתה בצרפת, חתמו על מזכר הבנה ביניהן, לפיו החברה הישראלית תרכוש ארבעה מטוסי A330-900neo, המשמשים לטיסות ארוכות טווח. המטוס שיירכש חסכוני בדלק, בעל טווח טיסה ארוך יותר ללא עצירה והחסכוני ביותר מבחינת הוצאות התחזוקה שלו, יחסית למטוסים אחרים באותו גודל.

cockpit
מטוסים אלו מצטרפים לארבעה מטוסי A321neo של איירבוס, שנרכשו ב- 2012 על ידי ארקיע. שני סוגי המטוסים יכולים להיות מופעלים ומתוחזקים על ידי אותם צוותי אוויר ומהנדסים. עם חתימת מזכר ההבנה לרכישה השנייה של מטוסי איירבוס, מגדילה החברה את נוכחותה בישראל ואנו מקווים גם את הרחבת פעילותה בישראל.

Airbus
מטוס חברת איירבוס

בסמיכות זמנים נחתם הסכם הבנה בין התעשייה האווירית וחברת "TLD" הצרפתית, לבין חברת לופטהנזה (Lufthansa), לגבי שימוש ב"Taxibot", טרקטור נשיאה חשמלי-היברידי, המסוגל למשוך מטוסים בשדות תעופה, מבלי שהללו יצטרכו להיות מונעים ובכך לחסוך בדלק (עד 2,700 טון דלק בשנה) ולצמצם את זיהומי הרעש ואדי המפלט בשדות תעופה.

בשלב ראשון ייכנס ה- Taxibot לשימוש בנמל התעופה בפרנקפורט. השימוש בטרקטור, התאפשר לאחר קבלת אישור מה EASA, סוכנות הבטיחות התעופתית של האיחוד האירופי. ה- Taxibot מופעל על ידי טייס המטוס והמנועים מופעלים רק לאחר ניתוק הטרקטור מהמטוס וההמראה.

שיתוף הפעולה בין שלוש החברות – תע"א, TLD ולופטהנזה החל ב- 2007 ושותפים לו גם חברות התעופה הגדולות – איירבוס ובואינג (Boeing).

 

צור קשר עם:

ליאורה הדר

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל