קול קורא ישראל איטליה 2015- עד 50% מימון לפרויקטים של מו"פ משותפים

השבוע השיק המדען הראשי הישראלי את הקול הקורא השנתי ישראל-איטליה לשנת 2015. במשך שלושת החודשים הקרובים יוכלו חברות ישראליות להגיש בקשות לסיוע במימון של עד 50% לפרויקטים של מו"פ משותפים עם גופים וחברות איטלקיים בתחומי הרפואה, חקלאות וסביבה, אנרגיה חדשה, חדשנות בתהליכי ייצור, סייבר, חלל ועוד.

גם השנה, במסגרת הסכמי הסחר הבילטראליים הקיימים בין ישראל לאיטליה מאז שנת 2000, פורסם בפעם ה-13 על ידי משרד החוץ האיטלקי ולשכת המדען הראשי הישראלי במשרד הכלכלה, "קול קורא", המיועד לחברות מו"פ איטלקיות וישראליות המשתפות פעולה בפרויקטים תעשייתיים, מדעיים וטכנולוגים ומציע להן מענק למימון עד 50% מהמיזם וזאת בהתאם לדרישות סף.

הפרויקטים, שיגישו בקשה במסגרת הקול הקורא, יאושרו על ידי שתי הרשויות, האיטלקית והישראלית, אולם בסופו של דבר התמיכה תינתן לקבלן הראשי בבקשה על ידי הרשות שלו ובהתאם לחוקים, התקנות והנהלים המקומיים. זאת אומרת, חברה ישראלית, שתיגש כקבלן ראשי ל"קול הקורא", תקבל את המימון ממשרדי המדען הראשי הישראלי ולכן תידרש לעמוד בתנאי המימון, שהוצבו על ידי משרד זה. כך למשל, החברה הישראלית תידרש להחזר המימון במקרה של הצלחה וכן ישנן מגבלות בהן החברה תתבקש לעמוד בנושא של הוצאת הקניין הרוחני מישראל.

בין הקריטריונים, שהוצבו לקבלת המימון על ידי לשכת המדען הראשי הישראלי, נמצאת עוד הדרישה,כי המוצר או השירות, שמפותחים במסגרת המיזם המשותף יהיו בעלי חדשנות טכנולוגית, אך גם פוטנציאל מסחרי. במדען הראשי יבחנו גם את יכולתה של החברה לבצע את הפרויקט ובנוסף את איכות השת"פ בין הצד הישראלי והאיטלקי.

שימו לב, השנה לראשונה הוצב קריטריון נוסף: חברות שיכניסו לפרויקט רכיב של חילופי מהנדסים או חוקרים בין שתי המדינות, לתקופה של עד חודשיים, יזכו לנקודות נוספות במהלך הבדיקה. במקרה שיש בפרויקט רכיב כזה, ניתן יהיה להוסיף לתקציב את ההוצאות הצפויות בעקבות החילופים. רצוי שהחילופים יהיו דו-צדדיים, אולם אין זו חובה.

באיטליה מגיע המימון, כאמור, ממשרד החוץ האיטלקי ואי לכך התנאים שם שונים. כך, בעוד שבישראל אין כל מגבלה על הסכום המבוקש כל עוד הוא מתאים לגודל הפרויקט, לגודלה של החברה וכן לשלב החיים בו היא נמצאת, בצד האיטלקי צורת ותנאי המימון וגם אופן ביצוע הבדיקות שונים ובנוסף גם תיתכן מגבלה תקציבית. כיוון שעל התקציב, כמו גם על הבקשה כולה, להיות מאוזן יחסית בין שתי המדינות, הדבר יכול להשליך גם על התקציב, שמבקשת החברה הישראלית. זאת ועוד, גוף אקדמי יוכל  לשמש רק כקבלן משנה בצד הישראלי ולא להיות הקבלן העיקרי בבקשה. לעומת זאת, בצד האיטלקי גוף אקדמי בהחלט יכול להיות קבלן ראשי, אולם אז הוא חייב לצרף אליו חברת מו"פ.

לאחר התאריך האחרון להגשה, משרד המדען יבצע בדיקת זכאות של הבקשות ואז תתבקשנה החברות הישראליות להגיש בקשת מדען "רגילה", דרך מערכת הטפסים הממוחשבת של לשכת המדען עד ליום חמישי 14.5.2015. תשובה מהמדען הראשי לגבי המימון בצד הישראלי תתקבל במשרדי המדען תוך שלושה חודשים מיום הגשת הבקשה ללשכת המדען, כלומר במחצית אוגוסט. בשלב זה תתבצע בדיקה משווה בין תוצאות הבדיקה בצד האיטלקי, ופרויקט שיקבל אור ירוק בשתי המדינות יאושר למימון. ההחלטה הסופית תישלח לחברות בתחילת אוקטובר 2015.

המעוניינים להגיש בקשה יוכלו למצוא פרטים נוספים ואת טופס ההגשה כאן. היש להגיש את הבקשות עד ליום חמישי ה-16.4.2015. השנה, בשל לוח הזמנים הצפוף, לא תתאפשר הארכה מעבר למועד זה.

יש לשלוח את טופס ההגשה הממולא לכתובת המייל ran@iserd.org.il ובמקביל יש לשלוח עותק שלו גם לרשויות באיטליה לכתובת accordo.italiaisraele@esteri.it.זכרו, על הטופס חייבות להופיע חתימותיהם של שני הצדדים.

לפרטים נוספים ושאלות, ניתן לפנות גם אלינו בנספחות המסחרית הישראלית במילאנו במייל: milano@israeltrade.gov.il

 

בהצלחה!

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל