אקספו 2015: הזדמנות לחברות אנרגיה ישראליות

תערוכת האקספו 2015 מתקרבת ובמילאנו נערכים במרץ רב לאירוע רב המשתתפים. חברות האנרגיה הגדולות בעולם מפרסמות השבוע “קול קורא” לחברות בתחום הנגשת אנרגיה וחשמל למקומות מנותקים. חברות שיבחרו יוזמנו להציג את הטכנולוגיה במהלך התערוכה שתימשך כחצי שנה ועתידה למשוך אליה כ-20 מליון מבקרים. חברות ויזמים ישראליים המעוניינים בפרטים נוספים ובהגשת מועמדות יכולים לפנות אל הנספחות המסחרית במילאנו

wame_450x300

במאי 2015 תפתח במילאנו תערוכת האקספו המפורסמת. התערוכהף שתימשך כחצי שנהף עוסקת השנה במזון, אנרגיה וקיימות. אחת המטרות העיקריות מאחורי הנושא הרחב של התערוכה היא צמצום העוני הקיצוני ושיפור תנאי הקיום לאוכלוסייה האנושית על ידי הנגשה טובה יותר של אנרגיה, מים ואוכל לכל.

בימים האחרונים פורסם קול קורא על ידי ארגון בשם WAME, המאגד תחתיו את שמונה חברות האנרגיה המובילות באירופה ועל ידי מארגני התערוכה במטרה לאתר חברות מכל העולם בעלות ניסיון במימוש פרויקטים ורעיונות העוסקים בהנגשת חשמל וגז לצרכנים פרטיים הנמצאים באזורים לא מפותחים. הארגון מבקש ללמוד מניסיונן של חברות או ארגונים שהתנסו בהנגשת אנרגיה למקומות מנותקים ועל ידי כך ללמוד עוד על המכשולים הקיימים ולקבל רעיונות חדשים לשיפור הגישה לאנרגיה.

נכון להיום, על פי הפרסום לכ- 1.3 מיליארד איש, כ-20% מאוכלוסיית העולם, אין גישה לחשמל וכ-40% מאוכלוסיית העולם, מחוסרת אמצעים היגייניים לבישול וחימום. מעל 95% מהאוכלוסייה, שאיננה בעלת גישה לחשמל ולמתקני בישול, נמצאת באפריקה באזור הסהרה או באזורים מתפתחים באסיה. במקומות אלה ההתיישבות תהיה באזורים כפריים ובהתאם גם תהיה בעוני המוגדר קיצוני.

בכדי להציע אנרגיה בת קיימא ויעילה לטווח ארוך עבור אוכלוסייה זו, יש צורך, כך על פי הארגון המפרסם, לשקול פתרונות טכניים או פוליטיים שונים. באתר הארגון ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות, בחינה של שימוש במקורות אנרגיה שונים, טכנולוגיות קיימות ומודלים עסקיים.

ארגונים וחברות רבות פועלים בכדי להפוך את תערוכת EXPO 2015 למהלך משמעותי בטיפול בנושא העוני הקיצוני והנגשת האנרגיה, על ידי העלאת המודעות הציבורית לנושא ויצירת פעילות אפקטיבית ומתואמת היטב לטיפול בבעיה. ארגון חברות האנרגיה מאמין, כי התערוכה, בה צפויים לבקר למעלה מ-20 מיליון מבקרים מכל העולם, יכולה להיות הזדמנות חד פעמית להעלאת המודעות להשלכות שיש בהדרה המתמשכת של חלק גדול מאוכלוסיית העולם.

באתר הארגון ניתן להגיש בקשה להשתתפות ביוזמה. יש להגיש את ההצעות לא יאוחר מה-16/1/2015. הרעיונות והמיזמים, שיתקבלו על ידי הוועדה האחראית, יוצגו לראווה במהלך תערוכת ה-EXPO. חברות, שלא יתקבלו לתוכנית אך הגישו מועמדות,יוצגו גם הן באתר הארגון.

חברות, גופים, ארגונים ויזמים ישראליים המתעניינים ביוזמה ומעוניינים בפרטים נוספים וסיוע יכולים לפנות אלינו בנספחות המסחרית במילאנו במייל Milano@israeltrade.gov.il. אנחנו נמצאים בקשר טוב עם הארגון ונשמח לסייע.

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל