ביקור סילבן שלום – חשמל באוויר…

אני מניח, שרבים מכם מסתייגים ממשלחות רשמיות.
לצופה מן הצד, איש עסקים מהמגזר הפרטי, נראים לעיתים ביקורים אלה כתחלופת מילים אשר אין לה הרבה היבט מעשי. אני רוצה לספר לכם על ביקור מסוג אחר. ביקור רשמי, שהוליד הזדמנויות עסקיות משמעותיות והינו רק דוגמא לאופי המעשי של פעילות הנספחות המסחרית בכלל והפוטנציאל הקיים ברומניה בפרט.

ביקורו של מר סילבן שלום, שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, התקיים בין ה-15 ל- 17 בספטמבר 2014.
ביקור העבודה שלו לרומניה היה חלק מסיור אזורי, שכלל גם את הרפובליקה של מולדובה ואלבניה. ברומניה, המשלחת נפגשה עם מספר נציגי ממשלה בכירים, שרים ופקידים בכירים, כמו גם עם מנהיגים ומנכ”לים של חברות סקטוריאליות.
המפגשים התמקדו בהזדמנויות לקידום שיתוף פעולה בין שתי המדינות בתחומים הרלוונטיים כגון: תשתיות אנרגיה, ניהול טיפול ואספקת מים, ושיתוף פעולה אזורי.

mae1mae2 mdrapmdrap2
פגישות שר החוץ וסגן ראש הממשלה

עד כאן, הדיווח היבש.

למשלחת הרשמית של השר התלוותה משלחת מקצועית ממקורות, נתג”ז (נתיבי הגז הטבעי לישראל) וחברת החשמל. לנציגים הללו תאמה הנספחות המסחרית פגישות עם גורמים מקבילים : סגן שר במשרד לאיכות הסביבה, אשר אחראי על נושא טיפול במים ושפכים, מנכ”ל חברת הולכת הגז הרומנית TRANSGAZ, ומנכ”ל חברת הולכת החשמל TRANSELECTRICA.

הפגישה האחרונה הולידה הזמנה של חברת חשמל לאירוע של TRANSELECTRICA. באירוע היו כל הקבלנים וקבלני המשנה של החברה (כ-80 איש) ובו דנו באפשריות עתידיות לשת”פ ורכש. חברת החשמל לישראל קיבלה מעמד של “אורח מיוחד” ולנציגיה ניתן חלון של 30 דקות מצגת. חשוב לציין, כי חברת החשמל הייתה הגורם החיצוני היחיד שהוזמן(!). במצגת דיבר נציג חברת החשמל על פעילויות החברה והזדמנויות העסקיות הטמונות בשת”פ בתחומי רומניה ומחוצה לה, לרבות ניהול פרויקטים, תמיכה מקצועית בנושאים אנרגטיים ולחילופי ידע בתחום הגנה הסייבר.

photo 1photo 4    photo 5photo 3
אירוע TRANSELECTRICA

הקשר שנוצר בין החברות, בתיווך הנספחות המסחרית, הוביל לדיונים מעמיקים בדבר שיתוף פעולה על אדמת רומניה ומחוצה לה. מעבר לכך, נציגי החברה הרומנית מתכננים להגיע לארץ לשבוע האנרגיה שחל ב-2-9/12/14 ולהשתתף בפאנלים, בכנסים ובתערוכות השונות.

כך שהשמיים הם הגבול והחשמל באוויר…

 

*  להלן ראיון מלא באנגלית עם מר סילבן שלום (הריאיון שודר בערוץ הטלוויזיה הלאומית הרומנית בשבת ה- 27/9/14 בפריים טיים):

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל