ביום שאבי דיכטר בא לבקר בברלין

ביום שני האחרון, 26.8, הגיע אבי דיכטר, אשר כיהן כראש השב”כ, שר לביטחון הפנים ושר להגנת העורף, לביקור קצר בברלין שאורגן על ידי הנספחות המסחרית בברלין, במטרה לקדם את כנס ה- HLS בארץ, שיתקיים בין התאריכים 9-11.14. אבי דיכטר הוא נשיא הכנס.

אחד המפגשים המעניינים התקיים עם ארגון הסייבר סקיוריטי הגרמני (Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V). הארגון הוקם באוגוסט 2012 ומשמש כארגון גג לחברות עסקיות בתחום הגנת הסייבר. הארגון נייטרלי מבחינה פוליטית ומטרותיו הן ייעוץ לחברות, רשויות ולמקבלי החלטות פוליטיות בתחום ביטחון הסייבר.

מנכ”ל הארגון הוא ארנה שונבום (Arne Schoenebohm), מומחה באבטחת סייבר ומנכ”ל חברת BSS AG, וחברי הארגון מגיעים מחברות גדולות ובינוניות, וביניהם מומחים ומקבלי החלטות פוליטיים בנושא אבטחת סייבר.

הנספחות מקיימת קשר הדוק עם הארגון ובחודש מאי האחרון אף ביקרה משלחת מטעמם בארץ בביקור, שכולו הוקדש ללימוד על הנעשה בארץ בתחום הסייבר ומפגשים עסקיים עם חברות, כפי שהצגתי בפוסט קודם.

בפגישה עם 15 חברי הארגון, הציג אבי דיכטר סקירה בטחונית ומדינית על הקונפליקט הישראלי-פלשתינאי, על האיום של המדינה האיסלאמית וההשפעה שלה על היציבות של המזרח התיכון וכן על הסיכונים בעולם הסייבר. בין היתר לקחו חלק בפגישה, בכירים במשטרה הגרמנית ובמשרד הפנים, ה- CSO של חברת Vatenfall חברת האנרגיה החמישית בגודלה באירופה, נציגים מחברת Continental AG ועוד. הארגון צפוי לארגן משלחת לכנס ה HLS בארץ ומנכ”ל הארגון, ארנה שונבאום, ישמש כדובר באחד הפאנלים בכנס.

אבי דיכטר בפגישה עם ארגון הסקיוריטי סייבר הגרמני. צילום: Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V
אבי דיכטר בפגישה עם ארגון הסקיוריטי סייבר הגרמני.
צילום: Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V

לפני המפגש עם ארגון הסייבר, ארגנה הנספחות ארוחת צהריים בהשתתפות אבי דיכטר וכ-20 מוזמנים בכירים העוסקים בתחומי ביטחון המולדת והגנת הסייבר. ביניהם ניתן לציין נציג בכיר של מטה הסייבר הממשלתי ה BSI, חבר פרלמנט האיחוד האירופי ממדינת ברנדנבורג, וכן נציגי חברות וארגונים מ Hasso-Plattner Institute, B.I.G.S, Axel Springer AG ועוד.

המפגשים היו מוצלחים והמסקנה המתבקשת היתה, שלמרות שישראל ממוקמת בשכונה לא הכי מוצלחת בעולם, היא הצליחה לפתח יכולות טכנולוגיות מובילות בתחומי הגנת המולדת והביטחון, כאלה שכל מדינות העולם יכולות להפיק תועלת מהן.

הנספחות המסחרית בברלין מארגנת משלחת גרמנית לכנס ה- HLS שיתקיים בארץ בנובמבר. חברות העוסקות בתחומי הסייבר סקיוריטי, אשר מעוניינות בקישור לחברות גרמניות – מוזמנות לפנות אלינו.

צור קשר עם:

חמדת שגיא

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל