נח שני – סיכום תפקיד ומילות פרידה

SONY DSCחברים יקרים ועמיתים,

ארבע השנים שלי בתפקיד נספח כלכלי ומסחרי מגיעים לסיומם, אני רוצה לשתף אתכם ברגעי השיא שהתרחשו בתקופה זו, ארבע שנים סוערות ומרגשות.

כאשר משווים נתונים של השנה שעברה לאלו של 2009, שנה לפני הגעתי, ניתן לראות כי הסחר בין שתי המדינות הוכפל. זהו נתון חסר תקדים אשר שימש כדי לחזק את מעמדה של בריטניה כיעד ייצוא מספר אחד באירופה והשני בגודלו בעולם אחרי לארצות הברית. מגמה זו נמשכת במחצית הראשונה (ינואר עד יוני) של 2014.

כשהתחלתי את השליחות השניה שלי בלונדון, ממשלת בריטניה פרסמה נייר לבן שזיהה את ישראל כשותפה אסטרטגית לטיפוח וקידום חדשנות בתחומי מדע וטכנולוגיה. על פי ההוראה של הנייר הלבן הזה, עידוד שיתוף הפעולה בין בריטניה וישראל בתחומים אלה היה וממשיך להיות מומלץ מאוד.

מאז, ראינו מספר רב של ביקורי משלחות בין שתי המדינות, שישה מתוכם הובילו שרים בכירים בממשלה והאחרונה שבהם בראשותו של ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, בחודש מרץ השנה. כל הביקורים היו במטרה להעמיק את קשרי הסחר בין שתי המדינות.

הנספחות הכלכלית הלונדון עסקה ב- 140 ‘פרויקטים’ בארבע השנים האחרונות- מ -12 פרויקטים גדולים בשנה בשנת 2009 לכ- 35 בשנת 2013. כולל ששת הביקורים בראשות השרים שהוזכרו לעיל, אירגנו 48 ביקורים מבריטניה של חברה או משלחת לישראל, 43 ביקורי משלחות ישראליות לבריטניה ולמעלה מ- 1000 פגישות אחד על אחד בין חברות בריטיות וישראליות ב- 32 כנסי מסחר שונים ברחבי אירופה.

כמו כן, הרחבנו את הכיסוי התעשיתי שלנו ללא פחות משבעה מגזרים חדשים, הכוללים פינטק,קמעונאות עתיד, בטחון פנים, מוצרי צריכה, תקשורת דיגיטלית ושידור, ולאחרונה, סייבר.

בנוסף לפעילויות אלה, עסקנו רבות בהגדלת המודעות לפעילותנו ע”י שליחת עיתונאים מובילים ופירסומים במגזינים מקצועיים על הנעשה בתעשייה בארץ וכן בחשיפת ההזדמנויות חדשות.

בורכתי בארבע השנים האחרונות בצוות מאוד מקצועי ומסור של שבעה מומחים. ההצלחות שלנו בענפים השונים היו כתוצאה ישירה של העבודה הבלתי נלאית שלהם כדי להבין, לחקור ולחשוף את הזדמנויות שעומדות בדרישות של שני השווקים, הבריטי והישראלי.

רבים מהקהילה העסקית, שעימם עבדנו בשיתוף פעולה הדוק כל כך ועם רבים שהיה לי את העונג להכיר ולפתח קשרי ידידות טובים, היו חלק בלתי נפרד מההצלחה של ארבע השנים הללו. זו הצלחה שאנו חולקים יחד. תודה על תמיכתכם.

אני משאיר אתכם עם אופק עסקי מלא אנרגיה ואופטימיות. יש הרבה הזדמנויות בילטרליות חדשות לחקור. זאת אני אשאיר לידיים המנוסות של נתן צרור, לו מאחל את הצלחה רבה – אני מקווה שהזמן שלו בלונדון יהיה מהנה ובלתי נשכח כמו שהיה עבורי.

 

בברכה,

נח שני

צור קשר עם:

נח שני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל